League of Legends r.

Wkrótce zapisywanie danych logowania

Funkcja - wydawałoby się, że niezbędna w dzisiejszych grach - pojawi się w Lidze Legend po prawie 10 latach od wydania.

Tekst jest autorstwa Holliandercooper z Riot Games.


Wkrótce na serwerze testowym, a potem na całym świecie, zaktualizujemy League of Legends, dodając funkcję zapisywania danych logowania. Przeprojektowana procedura umożliwi pomijanie ekranu logowania, jeśli zapiszecie swoją nazwę użytkownika i hasło. Ponadto aktualizacja wprowadzi kilka zakulisowych zmian, które przygotowują środowisko do dalszych optymalizacji klienta w ciągu najbliższych lat: dwustopniowej weryfikacji, pobierania patchów w tle i, tak, pewnego dnia obsługi naszej następnej gry.

Co trzeba zrobić, aby dostać tę aktualizację?

Nic! Gdy będzie dostępna w waszym regionie, pobierze się i zainstaluje automatycznie. Na ekranie logowania pojawi się opcja „Nie wylogowuj mnie”. Gdy ją klikniecie, pozostaniecie zalogowani — podczas logowania się na tym samym komputerze nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać swojej nazwy użytkownika i hasła.

Czy ekran logowania będzie wyglądać inaczej?

Ponieważ po zapisaniu danych logowania będziecie szybciej wchodzić do gry, pomijając ekran logowania, będą na nim wyświetlane statyczne obrazy bez muzyki w tle. W większości przypadków podwójne kliknięcie skrótu League of Legends przeniesie was od razu do gry, zatem nie chcieliśmy umieszczać na nim bajeranckich czy zasobożernych elementów, których prawie nigdy byście nie oglądali. Ponadto ta zmiana odciąży zespoły grafików i muzyków. Artyści będą mieć więcej czasu na inne, ekscytujące projekty.

Kiedy będzie dostępne zapisywanie danych logowania?

Zamierzamy wprowadzać tę funkcję powoli, zaczynając od niewielkiej liczby graczy na serwerze testowym, zanim przeniesiemy ją na główny serwer. Nie mamy jeszcze ustalonych dokładnych terminów, ale na pewno was o nich powiadomimy.

Kiedy pojawią się pozostałe funkcje?

Dwustopniowa weryfikacja i pobieranie patchów w tle zostaną wprowadzone w późniejszej części tego roku. Powiadomimy was o publikacji obu tych funkcji, gdy będziemy mogli podać więcej informacji.