r.

LoL wiz – z czym to się je?

 O tym programie zrobiło się naprawdę głośno! Możliwość zobaczenia statystyk innych graczy w grze? Brzmi niesamowicie! Ale idąc za przysłowiem; "świat to nie bajka, nie drapie Cie po jajkach" odsłaniamy parę problemów które mogą się pojawić.

Na początek wyjaśnijmy czym dokładnie jest LoL wiz. Jak widać na poniższym wideo, po zainstalowaniu tego programu; w grze, tak jak i w ekranie ładowania umożliwia on podglądnięcie statystyk innych graczy. (Trochę taki LolKing wgrany bezpośrednio do klienta)

Zobaczmy teraz film prezentujący możliwosći lol wiza:

Widzimy, że sam program nie oferuje nic więcej, niż mogą nam dać strony oferujące “wgląd” w statystyki. Czasem nawet, może się okazać że strony zapewnią nam  lepsze, szybsze i bardziej szczegółowe informacje! Ale dobra, jednak wygoda jest znakiem naszych czasów i zawsze lepiej jest wcisnąć dwa przyciski, niż męczyć się z szukaniem swojego meczu gdzieś w internecie.

screen_loading_stats

Wydawało by się że sprawa jest jasna, Ci którzy lubią wygodę, ściągną sobie programik, a Ci którzy potrzebują bardziej szczegółowych statystyk będą szukać po internetach. NOPE.

Częstym argumentem osób posiadających Lol wiza jest fakt; że ich komputer nie znosi zbyt dobrze tabowania się pomiędzy lolem a zakładkami przeglądarki. Jednak sama aplikacja potrafi całkiem pokaźnie obciążyć słabsze komputery/laptopy wpływając na FPS i samą stabilność urządzenia! Dlaczego tak się dzieje? Bo żeby uruchomić wiza potrzebujemy mieć najpierw overwolfa który już w niemalże legendarny sposób słynie z crashowania/spadków wydajności komputera/problemów z pingiem.

Sam wiz też nie zawsze działa idealnie, może się zdarzyć że samo ładowanie zajmie wieki, a kiedy się zakończy otrzymamy tylko częściowe informacje na temat kilku zawodników.

Co w tym wszystkim jest najgorsze? Podacie swój e-mail podczas logowania i spodziewajcie się codziennej paczki listów wciskającym wam magiczne sposoby na powiększanie banana – znane większości jako ordynarny spam.

Podsumowując, nie chcemy abyście źle odebrali ten tekst; jeżeli tylko macie taką ochotę, wypróbujcie lol wiza. Tym bardziej że został zaaprobowany przez Riot.  Tylko zróbcie to świadomie, znając wady i zalety takiego rozwiązania.

Do zobaczenia w Lidze przywoływacze!