League of Legends r.

Wisła Płock otwiera nabór do sekcji League of Legends

To, że e-sport jest dobrym biznesem, wiadomo nie od dziś. W Polsce on jeszcze raczkuje, ale nie w Płocku, gdzie Wisła rozpoczęła nabór do drużyny LoL-a.

Na samym wstępie chcieliśmy podziękować jednemu z czytelników za przesłanie tematu. Jeśli Wy też macie jakieś ciekawe pomysły na artykuł, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Coraz częściej widzimy inwestycje w eSport ze strony drużyn ze świata “sportu tradycyjnego”. Idealnym przykładem są NA LCS-y, gdzie po wprowadzaniu franczyzy pojawiły się drużyny spod znaków ekip z NBA. Golden Guardians jak można się domyśleć to sekcja Golden State Warriors, Clutch Gaming są od Houston Rockets, a 100 Thieves to cześć Cleveland Cavaliers.

W Europie, w przeciwieństwie do Stanów, franczyza nie jest tak popularna. Tutaj możliwość kupna slota w EU LCS wkroczy dopiero w najbliższym czasie. Zagwarantuje to długofalową inwestycję, zważywszy na brak możliwości spadku. Zniechęci to drużyn takie jak np. Paris Saint-Germain do rezygnacji, gdy ich sekcja League of Legends spadnie po pierwszym roku. Dlatego od przyszłego sezonu można się spodziewać kolejnych drużyn pokroju Schalke 04, ponieważ większe kluby piłkarskie ( które w Europie są popularniejsze i bogatsze od drużyn reprezentujących inne dyscypliny) będą chciały zainwestować w coraz to popularniejszy eSport. W Polsce niestety nie mamy na tyle bogatych marek, by liczyć na polską organizację, ale wciąż można atakować lokalny rynek. I to właśnie robi Wisła Płock.

Dotychczas związki polskich klubów piłkarskich z eSportem zamykały się w obrębie sekcji FIFA. Nie ma się co dziwić, w końcu dyscyplina pasuje do gry. W ostatnim czasie mogliśmy jednak zaobserwować ruchy polskich ekip w innych grach. Jakiś czas temu Piast Gliwice zakontraktował drużynę Counter Strike’a, a ostatnio nabór do swojej sekcji League of Legends rozpoczęła Wisła Płock.

Zespół z Mazowsza od kwietnia ubiegłego roku prowadzi twór pod nazwą Wisła Płock Esports. Wygląda na to, że płockim działaczom przestała wystarczać FIFA, gdyż zdecydowali się oni na otwarcie sekcji LoL-a. Na razie nie mamy większej liczby szczegółów, ale te poznamy najprawdopodobniej, gdy zostanie ogłoszony skład. A do składu może się zgłosić prawie każdy, wystarczy do 4 września ( maksymalnie do godziny 20:00) wypełnić formularz zgłoszeniowy o tutaj: klik!

‼️BANG! Rzeczywiście zamierzamy otworzyć sekcję w League of Legends. ?⚪?? Masz D5 lub lepiej w Solo Q?? Chcesz być…

Publiée par Wisła Płock Esports sur Jeudi 30 août 2018

No właśnie, prawie. Wisła Płock wymaga minimalnie Diament 5 na serwerze EUW, a dużym plusem w naszym “CV” może być doświadczenie, sporo wolnego czasu oraz brak problemów z dojazdem do Płocka/Warszawy. Jednak to wciąż może być duża szansa dla utalentowanych graczy bez ogrania na profesjonalnej scenie.

Ekipa Weszło esport zadała kilka pytań Marcinowi Sieczkowskiemu, koordynatorowi sekcji esportu w Wiśle Płock. Całość ich artykułu znajdziecie tutaj: klik! Możemy się z niego dowiedzieć, że Wisła jest otwarta na wszelkie gry i sekcja LoL-a, tak jak i kolejne, są inwestycjami długofalowymi, dlatego nie będzie ściągania gwiazd i prób zdominowania polskiej sceny w miesiąc. Sieczkowski uważa, że tego typu “rekrutacja” jest bezpieczna i nie wyobrażają sobie braku kontaktu ze swoimi graczami.