League of Legends r.

Zbiór faktów i ciekawostek o: Wardy

Czasem warto przyjrzeć się lepiej elementom z gry, które służą nam jedynie za cel. Zawierają one wiele ciekawostek i ukrytych przekazów, wystarczy jedynie spojrzeć na to bardziej fabularnie, wczuć się w świat przedstawiony. Czyli luźna seria o zawartości League of Legends.

Są święta, to idealny czas, aby pobyć z rodziną, poczuć prawdziwego ducha świąt i… Dowiedzieć się czegoś o ulubionej grze! 😀

Artykuł poświęcony jest wizji w LoLu. Oświetlmy więc sobie troszeczkę temat niezbędnych w każdej rozgrywce wardów (Chyba, że jest to 1v1 po zbulwersowanej grze Yasuo).

Ogólny opis:

Wardy zaliczane są do talizmanów, to znaczy przedmiotów umożliwiającym widoczność/wykrywanie obiektów. Podstawowym talizmanem jest Strażniczy totem/Badawcza Soczewka (Wykrywacz Hextech na mapie TT). Na dziewiątym levelu (na mapie Summoners Rift) Mamy odblokowaną do zakupu: Zmianę Dalekowidzenia oraz Zmianę Soczewki Wyroczni (są to tak jakby ulepszone wersje ich poprzedników). Są one darmowe. Występują również talizmany dostępne w przedmiotach w sklepie. Można zdobyć do nich skórkę (wybierana w ekranie wyboru).

Ciekawostki: 

-Pomimo swojego innego zastosowania Poro-Chrupki również zaliczane są do talizmanów

-Najdroższą skórką do totemu jest Hextech Ward, dostępny za 5 klejnotów w warsztacie Hextech.

-Najrzadszą skórką do totemu jest Riot Ward, który był możliwy do zdobycia jedynie w wydarzeniu Pax 2014

-Stawianie wardów blokuje/uniemożliwia użycia niektórych umiejętności np. Złapania latarni Thresha

-Możemy teleportować się do wardów (oprócz do Zmiany Dalekowidzenia), za pomocą kliknięcia ich znaków na mini mapce!

-Za 100 poziom w grze, otrzymujemy specjalną skórkę do totemu (Glorious Legend Ward Skin)

-W grze istnieje wiele umiejętności, które dodatkowo odsłaniają jakiś obszar. Do długotrwałych możemy zaliczyć np. grzybki Teemo, a do chwilowych zarośla Iverna.

-Kiedyś w grze istniał Totem wizji za 75 złota. Zastąpiony on został na Totem Kontroli, który przeszedł również przez wiele nerfów. Przykładem osłabienia było na przykład blokowanie działań niewidzialnych obiektów, co umożliwiało swobodne przechodzenie przez nie

-Na pierwszym Levelu jest możliwość zniszczenia świeżo postawionego totemu przez co najmniej dwie osoby, zanim ten stanie się niewidzialny. Trzeba być szybkim i zachować odpowiedni dystans.

-Wiele postaci posiada specjalne linie dialogowe, kiedy stawiają totemy wizji! Ciekawym przykładem jest Skórka God Fist Lee Sin (ze względu na jego… widzenie)

-Im mniejszy Ward, tym trudniejszy do kliknięcia. Im mniej ma ward efektów świetlnych, tym jest trudniejszy do zauważenia. Dlatego wiele drużyn e-sportowych nie używa skórek do wardów.

Interakcje z mapą (grą):

-Istnieją specjalne, czułe miejsca, w których możemy postawić warda poza jego zasięgiem! W internecie znajdziecie dużo takich poradników i trików, ale szukając jednego materiału z jak największą ilością wskazówek natknąłem się na poniższy materiał:

Zawartość:

Z okazji wydarzenia Pax 2014 dało się otrzymać specjalny kod do skórki Riot Ward! (ten na zdjęciu nie należy do mnie ;-;)

Wasze umysły świecą już mądrością, jak gwiazdka w Święta? Oczekujcie moich kolejnych postów podczas tego maratonu! Wesołych Świąt! HO HO HO!