League of Legends r.

Czy Daisy to… Daisy?

W tym artykule przyjrzymy się teorii dotyczącej ciekawych zbiegów okoliczności, które składają się na stwierdzenie, że Daisy Iverna to... siostra Annie!

Kiedy po raz pierwszy to przeczytałem, pomyślałem, że to może mieć sens. Po głębszym zastanowieniu również muszę przyznać, że te zbiegi okoliczności nie mogą być przypadkiem. Poniższy tekst opiera się na filmie opublikowanym na YouTube przez Lisi (link) oraz poście jednego z użytkowników Reddita (link).

Jaka siostra Annie?!

Jeśli ktoś nie widział jeszcze ostatniej animacji od Riotu opowiadającej historię życia Annie, to poniżej może ją obejrzeć, co ułatwi zrozumienie poniższego artykułu.

Jak to wszystko się łączy?

Daisy to imię siostry Annie, ale także najlepszej przyjaciółki Iverna (w języku polskim słowo daisy oznacza stokrotę, ale o tym później), co już na samym początku powinno dać nam do myślenia. Następnym ciekawym powiązaniem jest scena, w której Daisy goni motyla. Na samym początku lore Iverna też możemy znaleźć odniesienie do motyli!

Pewnie powiecie, że jak na razie to nic wielkiego, w końcu to tylko zwykłe motyle, ale zaraz przejdziemy do ciekawszej części.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak Ivern spotkał swoją Stokrotkę? Otóż zgodnie z informacjami, które możemy znaleźć na stronie Uniwersum LoL-a, możemy przeczytać:

Od czasu do czasu ratował zwierzęta skrzywdzone przez lekkomyślnych łowców. Pewnego razu napotkał na swej drodze rannego kamiennego golema.

To jeszcze nic takiego, ale następne zdanie zawiera interesujący fragment:

Biedna istota umierała, stworzył więc dla niej nowe serce, używając znalezionych w rzece kamyków. Zgodnie z tradycją kamiennych stworzeń od tego momentu stała się ona jego oddaną przyjaciółką.

W pierwszym zdaniu, jak widzicie możemy przeczytać, że Ivern spotkał Daisy w pobliżu rzeki, a jak wiemy – siostra Annie skończyła (albo i nie) swoje krótkie życie właśnie w rzece.

W drugim zdaniu możemy znaleźć jeszcze jedną ciekawą rzecz. Riot celowo zaakcentował płeć golema, który przecież jest rodzaju męskiego. Sytuacja ma miejsce także w języku angielskim i niemieckim, i pewnie w każdym innym języku.

Knowing the poor creature was on the verge of death, he fashioned her a new heart from a river pebble.

Er wusste, dass sie dem Tode nahe war, also schuf er ihr ein neues Herz aus einem Flusskiesel.

Rozumiem, że skoro golem Iverna ma na imię Stokrotka, to musi być płci żeńskiej, ale równie dobrze mógł mieć na imię Andrzej albo Janusz. Nie jest to najmocniejszy argument, ale każdy fragment może mieć znaczenie.

Stokrotki kluczem do wszystkiego?

Jeśli to dalej za mało, to na sam koniec zostaje nam jeszcze jeden cytat z biografii Iverna, którą znaleźć możecie tutaj.

Ivern nazwał ją Stokrotką, jako że te właśnie kwiatki pokrywały całe jej ciało.

I nie byłoby w tym zdaniu nic wielkiego, gdyby nie jeden malutki szczegół, który według mnie nie jest w żadnym stopniu przypadkowy. Pamiętacie ikonkę, którą podczas wydania filmu na temat Annie mogliśmy odblokować w sklepie za niebieską esencję? Poniżej macie ją oraz stokrotkę z końcowej sceny filmu o Annie.

Jak wiadomo, symbolizuje ona pamięć po zmarłej siostrze Anki, która w tłumaczeniu na polski ma na imię Stokrotka, ale czy to nie jest dziwne, że ciało golema znalezionego przez Iverna pokryte było właśnie stokrotkami, a nie na przykład liliami albo różami? W końcu Lily lub Rose to równie popularne imiona co Daisy.

Jak to mogło wyglądać? 

Jeśli teoria byłaby prawdziwa, prawdopodobnie siostra Annie po wpadnięciu do rzeki w bardzo ciężkim stanie dopłynęłaby do brzegu, a przechadzający się w pobliżu Ivern zauważył ją i postanowił jej pomóc. Jak przeżyła? Być może przed utonięciem uratowała ją jakaś inna postać, która następnie nakierowała Iverna na umierającą Daisy, którą za pomocą magii uratował jednocześnie zaklinając w golema. Nie wiem, czy mieszanie w to dodatkowych postaci jest potrzebne, ponieważ Ivern również włada potężną magią, więc mógł po prostu znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. A może po prostu ciało dziewczynki zostało wyrzucone na brzeg przez wodę.

Dajcie znać, co sądzicie. Jak dla mnie ta teoria może być całkiem prawdopodobna.

 

[Aktualizacja] Teoria zanegowana przez Riot. Szkoda…