League of Legends r.

Czy Zyra jest Vastajem?

Dziś przyjrzymy się kilku teoriom wywnioskowanym z nowego opowiadania ''Ogród zapomnienia'', czy jak kto woli ''Garden of Forgetting''. Jest to teoria, czyli moje przemyślenia, co nie musi zgadzać się z planami Riotu.

Czy czytaliście już nową historię Ahri (teraz Vastaja) nazwaną “Garden of Forgetting“, gdzie lisica odkrywa magiczny ogród spowity pnączami i kwiatami? Idzie rozmawiać z “Wiedźmową Panią Ogrodu” – starszą kobietą w kolorowych szalach, o białych włosach i zielonych oczach. Z historii dowiadujemy się, że ów wiedźma rozmawia ze swoim ogrodem, rozumie kwiaty, a one widzą ją jako jakiegoś typu “źródło”.

“Kwiaty czegoś od nas chcą — powiedziała. — Tak jak i my od nich. Byłoby mądrze pilnować swojego nosa. Wiem coś o tym. To ja karmię te wygłodniałe maleństwa”.

“Szły przez ogród przy świetle księżyca, a kwiaty zwracały się w stronę staruszki, jak gdyby była słońcem ogrzewającym ich liście i pozwalającym im rosnąć. A może jakby nie chciały mieć jej za swoimi plecami…”.

Zdecydowanie widzimy, że czarodziejka ma jakieś umiejętności kontroli roślin. Czy jest szansa, że zaklinaczka mogłaby być kobietą z historii Zyry?

Z każdą z aktualizacji lore postaci dowiadujemy się nowych rzeczy i wątków postaci z Valoranu. Tym razem rozwijamy wątek postaci w połowie ludzkich, a w połowie zwierzęcych. Wszystkie postaci z jungli wydają się być Vastajami. Mamy Rengara, Wukonga oraz Nidalee, która wydaje się również być Vastajem i prawdopodobnie dowiemy się tego w przyszłości.

Czy Zyra jest Vastajem?

To zostawia Zyrę jako jedyną oryginalną postać z Kumungu i Plague. Czy wątek Zyry będzie jeszcze rozwijany? Czy dostanie aktualizację historii? Jeśli tak, co wspólnego z tym wszystkim ma “Witch Gardener”?

Naysayers: “Ale /u/Aydin_n! Vastaja są hybrydami ludzi oraz zwierząt! Co do tego mają hybrydy ludzi i roślin?!”.

Naysayers jest lekko w błędzie. W lore Iverna odkrywamy, że to właśnie moc Vastajów macza palce w poniższym fragmencie:

“Mieszkańcy Ionii poddali się i wpuścili przybyszy do świętego zagajnika, zwanego Omikayalan, Serce Świata. Ivern i jego ludzie myśleli, że jest to dar dla zdobywców, symbol lojalności. Ale to właśnie tam, w niezwykłym ogrodzie pełnym roślinności, napotkali najbardziej zaciekły opór. Pojawił się nowy, tajemniczy wróg. Chimeryczne istoty — na wpół ludzkie, na wpół zwierzęce — rzuciły się na niedoszłych zdobywców, bezlitośnie wyrzynając cały oddział. Ivern niezniechęcony parł naprzód, dopóki resztki jego zdziesiątkowanej armii nie odkryły najcenniejszego skarbu mieszkańców Ionii — Bogini Wierzby, czyli olbrzymiego drzewa, obsypanego długimi, cienkimi liśćmi, połyskującymi złotozielonym światłem”.

Podążając za historią, Ivern (jako mężczyzna) próbuje ściąć drzewo, co doprowadza do jego “konfliktu” z magią drzewa i zamienia go w hybrydę człowieka i rośliny, jaką jest aktualnie. Dodam, że w historii Zyry czarodziejka podchodzi do niej, kierowana nieznaną siłą. Może “Witch Gardener” chciała porozmawiać z kwiatem (Zyrą) i skończyła jako jej przekąska? Czarodziejka podkreśla też fragment “To ja karmię te wygłodniałe maleństwa“, czy może to oznaczać, że teoria jest prawdziwa?

Czyli jest więcej magii w ogrodzie niż jedynie hybrydy ludzi oraz zwierząt. Co może oznaczać, że istnieją także hybrydy roślin oraz ludzi. Czy zatem Ivern daje szansę na potencjalną aktualizację lore Zyry? Czy dowiemy się kim jest Zyra i co ją wiąże z Wiedźmową Panią Ogrodu?


Dziękuję za uwagę. To by było na tyle. Kocham analizować teksty i tworzyć teorie. Jeśli macie jakieś swoje przemyślenia lub teorie, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Napiszcie, co sądzicie o wątku Zyry i “Witch Gardener”.

PS Serio mam nadzieję, że Riot przemyśli stworzenie skina “Witch Gardener Zyra” ^~^