League of Legends r.

Więcej pytań dotyczących VS. 2018

Kolosy górnej alei: Garen i Darius już niedługo staną w walce o honor w evencie VS. 2018! Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tego starcia, a nie rozwinięto ich tematu na stronie Ligi, to dobrze trafiłeś! Ale pamiętaj, wybieraj mądrze...

Ach, jak miło znów tu być! W ostatniej wyprawie przyjrzałem się nieco konstelacjom gwiazd i wiem jedno… Nastały ciężkie czasy, czasy trudu i wysiłku w wielkim pojedynku, a dokładniej: w walce o liczne nagrody za misje w Lidze!

I wiecie co? To wszystko jest… Za darmo!

Jeśli określenia “za darmo” nie użyjemy w znaczeniu “wydatek za internet i prąd oraz liczne gratisy”. :^ )

Najpierw standardowo przeanalizujcie sobie podane informacje na oficjalnej stronie eventu: https://eune.leagueoflegends.com/pl/news/game-updates/special-event/zobaczcie-wydarzenie-vs-2018

Zaraz, a o co chodzi z tym, że… No właśnie! Bądź spokojny, czytelniku, już tłumaczę…

Kiedy zaczyna się event i jak będzie wyglądał czasowo?

Event potrwa od 17:00 CEST 27 czerwca do 8:59 CEST 11 lipca 2018 r. Czyli w przybliżeniu 14 dni. Warto jednak zauważyć, że misje codzienne będą trwać 12 dni, a główne będą cały czas dostępne aż do ich skończenia bądź wygaśnięcia w dniu końca wydarzenia.

Czy jest znaczenie, którą ze stron konfliktu wybiorę?

Niektórzy powiedzieliby, że całkiem spore. Mówią, że zwycięzca jest tylko jeden, także gracze podzieleni będą na tych, którzy wybrali misje Garena i tych, którzy wybrali misje Dariusa. Jeżeli wybierzecie stronę, którą wybrała większość osób uczestniczących w wydarzeniu, to czekają Was małe bonusy, o których powiem za chwilę. Dodatkowo, sugerując się zeszłorocznym wydarzeniem, otrzymamy komiks, który przedstawi alternatywną wersję zwycięstwa któregoś z tych dwojga. Poza tym ilość zdobywanych tokenów i końcowa emotka są takie same, różni się jedynie ikona zdobywana na początku (w wyborze): może być to ikona wilka bądź lwa.

Czy mogę w międzyczasie zmieniać strony konfliktu?

Jest to niemożliwe. Riot od ostatniego Yasuo vs. Riven nauczył się, że niewyważanie ilości zdobywanych tokenów wpływa na otrzymywane nagrody. Niektórzy obwiniali się, że wybrali jednego dnia misje z Yasuo, jednocześnie tracąc te kilka tokenów potrzebnych do zgarnięcia określonych łupów po stronie Riven. Zresztą starsi gracze zapewne pamiętają.

Jak przebiegają misje i na jakie się dzielą? Któreś są łatwiejsze w wykonaniu?

Misje dzielą się na główne i codzienne. Misje główne dostępne będą przez cały okres wydarzenia, a ich ukończenie przebiega kolejno misja po misji. To znaczy, że prawdziwi “pasjonaci” mogą wykonać nawet wszystkie jednego dnia. W sumie jest ich 10. Drugim rodzajem misji są misje codzienne. Jest ich w sumie 12 i każdego kolejnego dnia otrzymywać będziemy tylko jedną (czyli możliwość zgarnięcia dodatkowych 5 tokenów dziennie). Z tego wychodzi, że łącznie do wykonania będą 22 misje. Powodzenia!

Ile w sumie mogę zgarnąć tokenów VS.? Po co dokładniej one są?

Jeżeli moja rozszerzona matematyka ze szkoły mnie nie zawodzi, to w sumie można otrzymać max. 200 tokenów (pozdrawiam wszystkich, którzy również trudzili się z ich obliczeniem). Tokeny po każdej ze stron są takie same (po prostu tokeny VS.). Spis wszystkich łupów znajduje się w oficjalnym linku podanym na początku w zakładce: ŁUPY. Przykładowymi rzeczami do stworzenia będą: Ramki ekranu wczytywania dla jednego z tych dwojga bohaterów, Specjalne Ikony, niemożliwe do kupna za RP, Specjalne Kule z nagrodami, fragmenty klucza oraz odłamki bohaterów (źródło NE). Ważne jest, żeby wcześniej przemyśleć sobie, co chcemy stworzyć, by nie zostawić zbędnych tokenów i wyjść jak najlepiej na znacznym plusie.

Jest coś jeszcze za zaliczenie misji oprócz tokenów?

Oczywiście! W misjach głównych do zdobycia oprócz tokenów będzie jeszcze Ikona (Wilka lub Lwa zależnie od wyboru strony), Emotka VS. 2018 oraz 1000 NE (podzielone po 500 w dwóch misjach). Nie zapominajmy o “dobrej zabawie” przy wykonywaniu misji. 🙂

Łupy? Co ciekawego tym razem Riot dla nas przygotował?

Spis Łupów znajduje się na stronie Riotu, ale myślę, że warto tu porozmawiać o tym, co to są te Kule. W Kulach znajduje się losowa skórka. Nic wielkiego, powiecie, jednak dodatkowo szansa na dodatkowe łupy (klejnoty, torby, skórki) jest znacznie zwiększona!

DEMACIA WYGRA, BO PODOBA MI SIĘ ICH UPODOBANIE I WGL GRAM SE JASUO!!!@#

Mocne słowa jak na dziewięciolatka.

  

Co się stanie, kiedy event dobiegnie końca? Przewidziane są jakieś bonusy za dobry wybór?

Kiedy event dobiegnie końca, niezależnie którą ze stron wybraliście, otrzymacie ikonę zwycięskiej postaci (jak Garen wygra, to Garena, jak Darius, to Dariusa). Jeżeli uda Wam się znaleźć wśród większości (wygranej stronie), otrzymacie dodatkowo 1000 NE! Bardzo fajna sprawa, szczególnie dla osób, którym esencja wylewa się z kieszeni! :^ )

Co do kupienia? Na co nastawić się, że będzie płatne?

Oczywiście liczne zestawy, kule, wardy, emotki… Tego dowiemy się w dniu otwarcia, jednak nie będzie to raczej nic więcej, niż oferuje nam serwer testowy. Nie będzie niespodzianek? Będą, jednak bardziej drobne i mniej znaczące.

Czy coś powróci z zeszłorocznego VS.?

Emotki VS. Porządek i VS. Chaos zawędrują do sklepu z zeszłorocznej edycji wydarzenia. Na nic więcej nie liczmy, choć kto wie…

Coś jeszcze odczytałeś z tych gwiazd?

Kurczaczki, akurat pojawiły się chmury… Co zrobić.

Gotowi do walki? Pamiętajcie, że w miarę możliwości jestem do Waszej dyspozycji w komentarzach!