League of Legends r.

Więcej pytań dotyczących SNOWDOWN 2017 (event)

Snowdown 2017 rozpoczęty! A co za tym idzie? Kolejne pytania i... niejasne odpowiedzi? Pomogę Ci czerpać z eventu jeszcze więcej, a przede wszystkim rozwieję niejasne kwestie dotyczące samego wydarzenia!

Na początek zachęcam do zapoznania się z angielską stroną wydarzenia. Dlaczego angielską? Gdyż są na niej oficjalne informacje o grze, które nie do końca poprawnie są przetłumaczone na nasz język, o czym się przekonacie.

Angielska strona (oficjalne informacje): http://na.leagueoflegends.com/en/featured/events/snowdown-2017

Polska strona (dla porównania): http://eune.leagueoflegends.com/pl/featured/events/snowdown-2017

Zaczynajmy z pytaniami!

Kiedy kończy się całe wydarzenie?

Koniec eventu nastąpi 8 stycznia 2018 roku. Mamy więc sporo czasu, by nacieszyć się tą wspaniałą atmosferą i… przygotować na sezon 2018!

Czy otrzymam coś specjalnego, jeżeli zakupię nowe, świąteczne skiny?

Niestety nie. Wszystkie 3 nowe świąteczne skiny są po 1350 RP. Ikony powiązane z postaciami są do zakupu osobno po 250 RP. Jedyne bonusy w postaci promocji otrzymujemy przy zakupie zestawu Snowdown 2017.

Ile jest w sumie misji? Co mogę zdobyć, wykonując je?

W sumie jest 9 różnych misji. Mamy dostępnych ich jednak tylko 5 w zależności od tego, którą misję (złego czy dobrego Mikołaja) wykonamy pierwszą. Każdy gracz będzie miał możliwość (wykonując wszystkie misje) na zdobycie łącznie: 800 XP,  650 NE, ikony Poro (jednej z dwóch) oraz emotki (jednej z dwóch).

Czy jest jakaś różnica między wybranymi ścieżkami w zadaniach? Która jest bardziej opłacalna?

Wszystko zależy od Twojego wyboru. Jeśli chodzi o XP i NE, otrzymujemy tyle samo w obydwu ścieżkach, jedyną różnicą jest ikona Poro (do otrzymania zależnie baron bądź renifer) oraz wygląd emotki (po wyglądzie nastawiona pozytywnie albo negatywnie). W grę wchodzi oczywiście różnica między samymi misjami i wykonywaniem ich. Misje dobra skupiają się bardziej na trybach świątecznych/ARAM-ie niż misje zła. Przemyślcie swój wybór dobrze!

Dostanę jakieś bonusy po wręczeniu prezentu znajomemu?

Yyy… nie. Tym razem nie otrzymamy nic, kiedy wręczymy coś znajomemu. Jedynym plusem, który nie wymaga wydawania RP, jest podarowanie znajomemu za 1000 NE ikony SANTA BARON 2017. Prezent może być odwzajemniony, co da obydwóm znajomym niedostępną w inny sposób ikonę! Jeśli chodzi o tę informację, to jest ona z angielskiej strony i jest prawidłowa. Na polskiej (przetłumaczonej wersji) jest dopisek, że otrzymujemy ją, gdy wręczymy prezent znajomemu, jednak… Gdzie jest o tym mowa w oryginalnej wersji? Czyżby post na polskiej stronie Ligi był niewłaściwie przygotowany?

W jaki sposób mogę zdobyć wyżej wspomnianą ikonę? Jest jakaś możliwość, kiedy nie mam znajomych?

Haha, co za… Dobrze, że pytasz! Oczywiście jest możliwość podarowania jej ze swojego innego konta! Pytasz jak? Wystarczy, że zdobędziesz te 1000 NE na swoim drugim koncie i będziesz miał siebie samego w znajomych przez dłużej niż 24 godziny. Wtedy będziesz miał możliwość wysłania sobie prezentu. Powodzenia!

Co z emotkami świątecznymi? Jak je zdobyć?

Nowe emotki są dostępne po 450 RP w sklepie! Ponadto mamy do zdobycia 3 ikony sprzed roku za klejnoty! Są one w naszym warsztacie hextech. Jeżeli jednak miałeś już zdobytą ikonę umożliwiającą wyświetlenie emotki podczas zeszłego Snowdown, to daną emotkę masz już dostępną i to bez użycia przeszłej ikony!

Czy emotki nabyte przez powyższe sposoby zostaną na stałe w moim ekwipunku, czy znikną po świętach?

Tym razem zdobyte przez nas emotki zostają w naszych ekwipunkach! Wszystko, co wydamy w wydarzenie, nie pójdzie na marne… w pewnym sensie. Chodzi o to, że niczego od nas nie odbiorą! Przynajmniej nie żywcem. :^ )

O co chodzi z nowymi kapsułami? Opłaca się je nabyć?

Nowe kapsuły będą kosztować 695 RP i będą posiadały pewne 2 losowe odłamki skórek oraz 1 również losową skórkę o wartości 1350 RP bądź wyższej! Dodatkowo otrzymujemy trochę pomarańczowej esencji i mamy szansę na zdobycie dodatkowego odłamka skórki ekskluzywnej (tej za 10 klejnotów) bądź/i samych klejnotów (+50%).

Co z trybami gry? Kiedy, jak i po co?

W czasie eventu będziemy mogli pograć w specjalne tryby: Legend of the Poro King oraz Snow Battle ARURF. Tryby te dostępne będą w konkretnych terminach, które możemy sprawdzić w naszym kliencie w kategorii HOME/SNOWDOWN EVENT/GAME MODES. Oprócz zamierzonego celu sprawienia radości na twarzach graczy tryby te mogą okazać się przydatne w wykonywaniu misji! Zapiszcie sobie terminy w kalendarzu!

Są jakieś zestawy? Co dokładniej mogę nabyć i ile oszczędzając?

Do zakupu mamy zestawy skinów świątecznych z każdego roku oraz zestaw emotek i ikon! Głównym zestawem jest oczywiście zestaw 3 nowych skórek i nowego warda o 17% taniej oraz tak wspaniałych nowych emotek. Pozostałe zestawy zawierają postacie ze skinami świątecznymi z danych roli w grze (mid, ADC, supp, jng, top). Jeżeli posiadacie któryś ze skinów bądź któregoś z bohaterów, to zestawy będą odpowiednio tańsze!

Jeśli chodzi o główny wątek wydarzenia, to na tyle. Oczekujcie jednak kolejnego artykułu, w którym skupimy się na bardziej pobocznych elementach Snowdown!