League of Legends r.

Więcej pytań dotyczących NAGRÓD końca sezonu 2017

Sezon skończy się 7 listopada. Wcześniej jednak warto zadać sobie parę pytań. Jeżeli szukasz odpowiedzi na dręczące pytania, bądź nie zrozumiałeś czegoś z oficjalnej strony Riotu, to dobrze trafiłeś!

Zacznę od tego, że artykuł zrobiony jest dla osób, które wcześniej zapoznały się z oficjalnymi wieściami od Riot Games, a jednak wciąż mają parę pytań związanych z nagrodami czy nadchodzącymi zmianami. Pytania są bardziej ogólne i traktuję je jako formę niedociągnięć, dlatego zachęcam do lektury.

Najpierw zalecam przeczytać oficjalne informacje na temat końca sezonu: https://eune.leagueoflegends.com/pl/page/2017-ranked-season-ends

Zaczynamy!

Czy jeżeli mam Platynę na solo/duo, to na rankedach flex, gdzie mam Silvera, będzie widoczna platynowa ramka, czy może srebrna? Czyli o ramkach słów kilka.

Ramka jest odpowiednia dla mapy, na której grasz. Dlatego na solo/duo, rankedzie flex 5v5 oraz innych grach na Summoner’s Rift będzie widoczna Twoja najwyższa ranga spośród tych dwóch rankedów. Ramka za 3v3 przysługuje jedynie na mapach na TT. Wyjątkiem są tu rotacyjne tryby gry, gry niestandardowe i rotacyjne tryby, na których to będzie widoczna Wasza najwyższa ranga.

Czyli dostanę nagrody za sezon od razu po jego zakończeniu?

Niestety to nie są nagrody za misje, ale nagrody doręczane przez serwer LoL-a. Może zdarzyć się sytuacja, że dotrą one do nas nawet miesiąc po zakończeniu sezonu bądź będą przychodzić etapami (raz ikona, a potem skin). Są wręczane po kolei, dlatego pozostaje być cierpliwym.

O nie! Poszedłem AFK i mam bana, a nie mam czasu grać. Czy z takim banem otrzymam nagrody?

Niestety nie, Riot nakazuje nam przystąpienie do preseasonu z czystą kartą, dlatego musimy być wolni od jakichkolwiek kar. Wyjątkami są gracze, którzy byli ofiarami oszustwa bądź błędu, wtedy należy niezwłocznie napisać do Wsparcia.

Nie po to wbijałem Challengera, by nic nie dostać, gdzie jakieś nagrody dla najlepszych?

Spokojnie. Na tę chwilę nie wiadomo, co dokładnie otrzymają Pretendenci. Wiemy tylko, że otrzymają złoty efekt do recallu i nagrodą nie będą kurtki… Tak, było z nimi dużo utrudnień. Jednak na pewno będzie to nagroda fizyczna i satysfakcjonująca (z dbałością o szybkie dostarczenie i efektywność)! Tak przynajmniej twierdzi Riot…

Czy jest sens wbijać rangi w pozostałych rankedach? Pewnie i tak dostanę BRONZA…

Można jeszcze trochę powalczyć. Warto jednak pamiętać, że do otrzymania będą 3 ikony, po jednej do każdego rodzaju rozgrywek rankingowych. 3 Brązy= 3 ikony Brązu! Sam jednak sobie odpowiedz, czy na pewno je chcesz… Możesz jednak powalczyć i wbić 2 Silverki, co gwarantuje Zwycięskiego Skina do Warda!

Mój kolega jest potrójnym Diamentem, a ja potrójną Platyną. To oznacza, że dostanie więcej nagród?

Spokojnie, możesz splunąć swojemu SOMSIADOWI w twarz, gdyż dostanie on dosłownie to samo co Ty, czyli Zwycięskiego Gravesa (razem z bohaterem, jeżeli go nie masz), wszystkie 3 chromy do niego za kolejki rankingowe, 3 ikony, ramki ekranu wczytywania, insygnia profilu, zwycięską skórkę do warda. Różnica pojawi się tylko w ramce, ikonach i insygni, która będzie odpowiednia kolorem do obecnych rang (ale wiadomo, to już kwestia wyglądu). Jedynym obiektem do sporów może być honorowa skórka totemu, jedni ją dostaną, a niektórzy nie, zdenerwowany małpiszonie… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To kiedy mogę zacząć wszystko od nowa?

Sezon 8 rozpocznie się 16 stycznia, dlatego będziesz miał 2 miesiące na zapoznanie się ze zmianami i poćwiczeniu do poważnych rozgrywek. Zapewne będziemy mogli podbijać sobie Ukryty Ranking w przedsezonie, co da nam możliwość otrzymania wyższej rangi na koniec sezonu, możemy jednak jeszcze bardziej zawalić sprawę, z czym musimy się również liczyć. Ranga nie powinna być aż tak różna od tej, z którą zakończymy sezon, mamy jednak limit, że nie możemy otrzymać rangi wyższej od Platyny.

Udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie? A może wiedziałeś już wszystko i masz 5 z polaka? Jak coś, to postaram się pomóc i odpowiedzieć na dodatkowe pytania w komentarzach!