League of Legends r.

Ciekawe sztuczki i tricki na SoloQ!

Zdarzyło się Wam kiedyś być ogranym przez przeciwnika głupim i niespodziewanym zagraniem? Dzisiaj spróbuje Wam przedstawić kilka sztuczek, które pomogą wygrać Wam niejeden teamfight!

Liga Legend ma w sobie wiele tajemnic i mechanik, które nawet filozofom się nie śniły. Jestem przekonany, że o większości z nich nie mieliście pojęcia!

Przydatne sztuczki na SoloQ!

 • Wielu ADC używa komendy attack move. Znaczy to mniej więcej tyle, że atakują pierwszy najbliższy cel, cały czas poruszając się. Nazywa się to Orb Walking lub kite’owanie. Jak to ograć? Postawcie warda przed takim przeciwnikiem! Wtedy dwa auto ataki zostaną wypłacone właśnie w totem, który posłuży Wam jako mięso armatnie.
 • Gracie Rengarem? Pewnie wiecie, że sekundę po wyjściu z krzaków wciąż możecie użyć swojego skoku. Czy wiedzieliście, że pozwoli Wam to skoczyć z krzaków nad redbuffem prosto do smoka, barona lub herolda?
 • Jak Wukong użyje swojego [W] zostanie minimalnie przesunięty. Żadnej większej ściany tym nie przeskoczymy, jednak ulta Jarvana owszem. Tak więc nie musicie stać bezczynnie kiedy książe Demacii Was ultuje, wciąż możecie mu bardzo łatwo uciec!
 • Duszki Kalisty zapewniają Wam asysty!
 • Możecie użyć [W] Fiory w trakcie robienia dasha z [Q]. Musicie tylko użyć tego odpowiednio szybko. Zaoszczędzicie dzięki temu czas kiedy Fiora stoi w miejscu podczas castowania animacji parowania. Dużo łatwiej dzięki temu będzie Wam uciec lub dogonić przeciwnika!
 • Można teleportować się do latarni Thresha! Dobra, to wiedzą już chyba wszyscy. Wiecie jednak, że ta latarnia jest również przeszkodą? Spróbujcie użyć jej między scianą, a pierwszą wieżą na dolnej alei. Przeciwnik nie będzie mógł wtedy przejść przez Wasze [W]! Może Wam to zapewnić niejednego killa podczas dive’owania!
 • Jedna pacynka Shaco nie przerwie nikomu skoku za pomocą przestraszenia. Co ciekawe – dwie już tak. Czyżby jakiś bug gry?
 • Gdy Pantheonowi uda się wzbić w powietrze podczas używania ulta jest kompletnie odporny na obrażenia! Dzięki temu można uniknąć m.in. ulta Zeda, ignite’a, obrażeń od Swaina i wiele innych rzeczy!
 • Gdy junglujecie Trundlem lub Olafem pamiętajcie, że postacie te posiadają umiejętności, które zwiększają ich leczenie. Tak, działa to na smite’owanie Red Buffa i mikstury zdrowia!
 • Problemy z Kalistą? Polecam zainwestować w QSS’a – usuwa on wszystkie jej włócznie!
 • Orianna może wrzucić kulkę w ścianę lub w inny teren. Co to oznacza? Przeciwnicy nie widząc kulki nie będą się spodziewać skąd ona nadejdzie! Dzięki temu łatwiej będzie nam ich zaskoczyć i zadać obrażenia.
 • Istnieje ciekawa mechanika Shaco i jego ulta. Klon posiada taki poziom z jakim ostatni raz widzieli go jego przeciwnicy. Oznacza to mniej więcej tyle, że gdy wbijemy 6 poziom, a ostatnio widziano nas z poziomem 5, nasz klon będzie pokazany jakby miał level piąty! Zacznijmy więc ganka od klona z zaniżonym poziomem, przeciwnik będzie pewien, że to prawdziwy Shaco. Mocno się zdziwi gdy nagle ujrzy nasze prawdziwe oblicze!
 • Unikanie ulta Karthusa jest ostatnio banalne. Bard ulti, Sivir i jej tarcza, skok Pantheona, cień Zeda i wiele innych. Jednak mało osób wie, że również Maokai podczas rzucania [W] potrafi uniknąć obrażeń od tej znienawidzonej umiejętności!
 • Trollowanie sojuszników to sztuka sama w sobie. Ile razy kusiło nas aby odciąć drogę ucieczki naszym towarzyszom za pomocą ściany Anivii albo sopla Trundle’a? To jeszcze nic! Za pomocą tych umiejętności możemy podbić naszych sojuszników i pomóc przeciwnemu Yasuo odpalić swojego ulta!

trundle trollololo

Ostatnią poradę potraktujcie z przymrużeniem oka. Jednak ciężko nie trollować gdy gra się postacią, która tak naprawdę jest trollem.

Jak Wam się podobały te sztuczki? Znaliście większość z nich czy dopiero teraz się o nich dowiedzieliście? Dajcie znać w komentarzach!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]