League of Legends r.

W koreańskim Challengerze Aphelios osiągnął rekord 223% ban rate

223% ban rate w koreańskim Challengerze dla Apheliosa?! Jak to możliwe?!

Statystyki

Statystyki pochodzą  z ostatnich siedmiu dni.

Dane na podstawie: fow.kr

Jak to możliwe?!

W trakcie fazy banów w grze obie drużyny (czerwona i niebieska) mogą jednocześnie zbanować tego samego bohatera. Jeżeli wszystkie drużyny w każdej grze banowałyby jedną postać, jej ban rate osiągnąłby poziom 200% (jeżeli tylko jedna drużyna w każdej grze – 100%).

Jak więc przekroczono ten limit? To zasługa remake’ów – nie są one uwzględniane w całkowitej liczbie gier, jednak bany z nich są już zaliczane. Z tego powodu możliwe jest przekroczenie granicy 200%.

Ban rate Apheliosa na poziomie 223% oznacza, że był on banowany w… cóż, prawie każdej w koreańskim Challengerze grze przez obie drużyny. Nie oznacza to, że nie można nim tam w ogóle zagrać – jego pick rate wynosi 15,1%, co przy takiej częstotliwości banowania postaci stanowi bardzo dobry wynik.

Warto również zwrócić uwagę na Akali i Qiyanę. Pierwsza z nich ma ban rate na poziomie 174,37% i pick rate 26,9%, co oznacza, że pojawia się w 201,27% gier. Współczynnik banów Qiyany wynosi natomiast 138,37%, a pick rate – 25,6% – a więc bohaterka pojawia się w 163,97‬% meczów.