r.

W Brazylii można kupić oddzielnie ikony i ramki Elderwood. W innych regionach – nie

W Internecie krąży plotka, jakoby możliwe było zakupienie oddzielnie ikon i ramek do skórek z serii Elderwood. Po części jest to prawda - funkcjonalność występuje tylko na serwerze brazylijskim. Nie powielajmy fałszywych informacji z clickbaitowych nagłówków.

Zobacz także:

Sprzedaż wiązana z ograniczeniami w Brazylii

“Sprzedaż wiązana” to sytuacja, w której łączy się kilka produktów w zestaw, przy czym cena zestawu jest zazwyczaj niższa niż suma konieczna do zapłacenia za produkty z zestawu kupowane osobno.

Przykład: zestaw składający się z 1× skrzynki Hextech oraz 1× klucz Hextech kosztuje 195 RP. Obecnie obydwa można kupić oddzielnie – klucz lub skrzynka kosztuje wtedy 125 RP. Kupienie zestawu

Brazylia zabrania prawnie sprzedaży wiązanej wtedy, kiedy nie możesz każdego produktu ze sprzedaży wiązanej kupić osobno. [Źródło – str. 176]

Nie może być sytuacji, w której sprzedaż wiązana działa w ten sposób, że kupujący, aby zakupić ten produkt, musi zakupić produkt, którego nie chce. Jeśli kupujący chce wyłącznie ikonę Elderwood Ahri, nie może być zmuszony do tego, by zakupić również skórkę Elderwood Ahri.

W skrócie: każdy element zestawu musi być dostępny do kupienia oddzielnie.

W prawie polskim takie praktyki (sprzedaż wiązana) są legalne. Nie ma żadnych ograniczeń wobec tej formy.

Brazylijski klient gry

Na serwerze BR można zakupić oddzielnie ikonki Elderwood. I tylko tam.

Źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/cyih8j/elderwood_borders_and_icons_can_now_be_bought/

Klient gry z EUNE z 2.09.2019 r.

Sortowanie według czasu wydania.

Jak widać, nie ma tu żadnych ikon Elderwood spoza zestawu.

Czy to działa na EUNE/EUW?

NIE!

Riot Games musi dostosować się w swoich produktach do prawa terytorium, w którym świadczy usługi. League of Legends na serwerze brazylijskim musi spełniać brazylijskie prawo, w tym to dotyczące sprzedaży wiązanej.

Czy to pojawi się na EUNE/EUW?

Raczej nie. Zmiana jest dostosowana prawem brazylijskim.

Nie możemy jednak wykluczyć, że kiedyś może pojawić się taka opcja. Niekoniecznie musi być wtedy związana ze zmianą prawa unijnego. Gracze nie ukrywają oburzenia na subreddicie r/leagueoflegends tym, że ramki dla ekranu wczytywania są drogie, a ikonki nie są im do niczego potrzebne. Być może firma wprowadzi globalnie możliwość zakupienia ramek oddzielnie… ale w tym momencie na EUNE i EUW można zakupić ramki jedynie w zestawie.

FAQ

Czy mogę przenieść konto do BR żeby kupić samą ramkę?

Możesz. Koszt operacji wynosi 2600 RP. Za przeniesienie konta w dwie strony i zakupienie ramki do skórki Elderwood zapłacisz 5750 RP, czyli równowartość ok. 150 zł.

Ile kosztuje zestaw skórki Elderwood z ramką i ikonką?

3345 RP bez bohatera. Zawiera skórkę, ramkę, ikonkę i wszystkie chromy do tego skina. Zestaw nie zawiera bohatera. 3345 RP to równowartość ok. 90 zł.

Ile kosztuje ramka/ikonka bez zestawu?

550 RP według serwera brazylijskiego. To równowartość ok. 15 zł.

Czy to odnosi się tylko do ramek i ikonek Elderwood?

Nie. Prawo brazylijskie odnosi się do każdego łupu sprzedawanego w sklepie w kliencie gry.