r.

Volibear świetny na solo queue?

Pewien użytkownik na Team-Dignitas dodał post w którym wyjaśnia, że Volibear jest idealnym pickiem gdy chcemy zagrać rankeda, bądź po prostu wykerować grę. Zaciekawieni jak doszedł do tego wniosku?

Jestem sobie mały miś, gruby miś(…)

Na początku może przywołajmy obecność Volibeara na LCS’ach. Ostatnio wszystkie dobre zagrania Volibearem należą do Diamondproxa z Gambit Gaming’s. Niestety nawet te znakomite zagrania, nie wystarczyły by ludzie ponownie grali Volibearem. W tym momencie większość junglerów posiada wiele CC, czym wspomaga swoją drużynę. Dlatego Voli niezbyt nadaje się do tej roli.  Nie zniechęcaj się jednak. To nie jest post wyjaśniający “Dlaczego Volibear jest do bani”. Ten artykuł ma wam pomóc w zrozumieniu, że nasz kochany Ryk Gromu jest jednym z silniejszych bohaterów na Solo Queue.
Jedną z podstawowych słabości na jego profesjonalnej scenie jest jego prostota. Tam, gdzie ważna jest koordynacja zespołu, grupowe zagrania i ogólna strategia, Voli niezbyt się nadaje. Jednak w Solo Queue Voli znajduje się jak fizz w wodzie. Jego prostota pomaga zwyciężać nawet w wysokim ELO.  Nie mówimy o bohaterze, który wymaga wielu godzin praktyk, by robić zadziwiające zagrania (tak Riven, patrzymy się na Ciebie).  Mechanika gry, buildy, oraz jego zdolności są bardzo łatwe w zrozumieniu i w jak najlepszym ich wykorzystaniu. Jeżeli jeszcze nie spotkaliście się z tym miśkiem przedstawię wam ogólne informacje o nim i wyjaśnię czemu jest taki dobry. image1435287921Najpierw umiejętności:

  • Pasywka(Wybraniec Burzy): Kiedy Volibear straci dużo zdrowia(Będzie miał mniej niż 1/3), zaczyna szybko regenerować duże ilości HP, które stracił. Świetne, gdy potyczkujemy się na linii, bądź dive’ujemy ludzi pod wieżą. Doskonale chroni, gdy znajdziemy się w niezbyt korzystnej dla nas sytuacji.
  • Q(Pędzący Grom): Volibear zaczyna biec dosyć szybko przez długi okres czasu, a jego następny atak sprawi, że przetoczymy przeciwnika przez nasze plecy. Ta umiejętność, w połączeniu z flashem, pozwoli wam zabić przeciwnego Carry. Sprawi również, że przeciwnicy szybko się rozpierzchną odsłaniając co delikatniejsze kąski swojej drużyny.
  • W(Szał): Voli stackuje swoją prędkość ataku z każdym atakiem(maksymalnie trzy). Po trzech stackach możesz aktywować W, aby zadać obrażenia typu “wskaż i kliknij”. Obrażenia zależą od bonusowego HP Volibeara, oraz od straconego HP przeciwnika. Dzięki tej umiejętności jesteś postrachem wśród jungli. Możesz nią efektownie czyścić campy, zabezpieczać wzmocnienia(w połączeniu ze smitem), oraz dobijać przeciwników z małą ilością HP.
  • E(Donośny Ryk): Volibear spowalnia przeciwników w małym obszarze wokół siebie, oraz straszy potwory na kilka sekund. Doskonałe narzędzie na ganki. W połączeniu z Q, stwarza potężny arsenał CC. Wspomaga ono również twoją sprawność w czyszczeniu jungli.
  • R(Szpony Gromu): Volibear budzi moc burzy. Ataki miśka zadają dodatkowe obrażenia, oraz tworzą błyskawicę, która przetacza się wśród twoich wrogów(Dzięki temu zabijesz cały przeciwny zespół).

volibear_flip_by_scriptkittie-d7qrr5j

Tia, Volibear jest bardzo łatwy do grania. Więc co chcę wam przekazać?

Nowa meta bardzo wspomaga Volibeara. Cinderhulk jest idealnym przedmiotem dla niego. Dodaje mu ono dodatkowe HP, które współgra z Wybrańcem Burzy i Szałem. Uda Ci się zregenerować o wiele więcej HP, podczas walki, oraz zadać więcej obrażeń. Im więcej zyskasz HP, tym silniejszy będziesz. Rzadko dany przedmiot tak pasuje bohaterowi. Możecie to wykorzystać na swoją korzyść.

Mówiąc o przedmiotach, nie ważne co budujecie na miśka, i tak pozostanie dosyć mocny. To jest przykładowy build:

  • Krok 1: Cinderhulk(jakiekolwiek rozwinięcie smite’a będzie dobre)
  • Krok 2: Ruby Crystal. I jeszcze jeden. I może jeszcze jeden.
  • Krok 3: Zrób plejsy i GG.

Mniej czasu w sklepie, większa efektowność w polu bitwy.

Wytrzymałość w jungli, oraz umiejętności które sprawiają, że możesz wykonywać “plejsy”, wyjaśniają czemu Volibear jest doskonały na Solo Queue, niezależnie od ELO. A więc powodzenia w rzucaniu wrogami!

Źródło: Team Dignitas