League of Legends r.

Riot szykuje nowy rodzaj zawartości. Czyżby chodziło o voice packi lub announcer packi w LoL-u?

W filmie deweloperów Riot poinformował, że pracuje nad nowym rodzajem zawartości. O co może chodzić?

Zobacz też:

Poniższy wpis nie jest oficjalną informacją. Pamiętajmy: to tylko podejrzenia.

Spójrzmy na film deweloperów od minuty 7:09:

Zwróćmy uwagę na wypowiedź Jona “Bellissimoh” Bellissa i sposób jej akcentowania. Rioter wyraźnie zaakcentował dwa słowa, które zaznaczyliśmy pogrubieniem:

Na koniec chcę też wspomnieć, że eksperymentujemy obecnie z kilkoma rodzajami zawartości. Jest za wcześnie, by cokolwiek ujawniać, ale jeszcze w tym roku… usłyszycie [hear] o tym więcej. Nie możemy się też doczekać, by to… ogłosić [announce].

Prawdopodobnie stało się to nie bez powodu (nie jest to też charakterystyczne dla sposobu wypowiedzi Bellissimoh) – możliwe, że ma nam to sugerować, jakiej zawartości możemy się spodziewać.

A więc na co mogą wskazywać wyrazy: “usłyszeć” [hear] i “ogłosić” [announce]? Oczywiście na możliwość zmiany tego, co słyszymy w grze – czyli announcer packi!

Czy to możliwe?

Announcer packi to coś, o co gracze proszą od lat. Nie jest to też pierwszy raz, kiedy temat pojawia się w ostatnim czasie. Pod koniec listopada został on bowiem już podniesiony przez innego riotera. Adriaan “KenAdamsNSA” Noordzij zapytał wtedy na swoim Twitterze o voice packi:

Fani Ligi, kiedy mówicie, że chcecie voice packi do ulubionych bohaterów, jak sobie wyobrażacie ich działanie? Czy voice pack ma być czymś możliwym do aktywowania, jak emotka, czy czymś, co słyszycie, jak alternatywny voiceover dla postaci?

Odpowiedzi zasugerowały dwa rozwiązania:

  • announcer packi ze specjalnym głosem narratora słyszalnym tylko przez gracza, który go zakupił;
  • voice packi z alternatywnym głosem bohatera, którym gramy, słyszalnym przez wszystkich graczy.

Rioter podsumował:

Okej, jak dotąd wygląda na to, że ludzie używali zamiennie annoucer packów i voice packów. Tak, announcer packi *byłyby* całkiem fajne.

Tak. Całkiem fajne.

Niewykluczone więc, że twórcy zainspirowali się odpowiedziami graczy i postanowili rzeczywiście wprowadzić announcer packi w życie. Czekamy na możliwość kupienia narratora z Butcher’s Bridge!