r.

Voice Chat nadchodzi do League of Legends?

Na streamie znanego streamera NightBlue doszło prawdopodobnie do małego przecieku!

Podczas pytania dotyczącego Voice Chatu w Counterstrike streamer się wyraźnie zmieszał i powiedział “W następnym miesiącu do League of Legends” zostanie dodane coś niesamowitego.

Voice Chat

Pewnie wielu z Was powie teraz: “no ale co taki streamer może wiedzieć”. Tak się składa, że Nightblue3 jakiś czas temu był źródłem wycieku zmian u Elise, zanim te nastały na PBE. Wiadome jest, że od dłuższego czasu Riot współpracuje z grupą streamerów/twórców portali, oferując im dostęp do serwera Alpha (to właśnie z serwera Alpha wyciekły screeny z Jhinem i opis jego umiejętności).

W zeszłym roku sam Riot przeprowadzał ankietę na temat systemu głosowego z League of Legends.

Przypomnijmy również wcześniejsze wypowiedzi pracowników Riotu na temat Voice Chatu:

Nie rozumiem, dlaczego gracze uważają, że jesteśmy przeciwni czatowi głosowemu. Tak, badania naukowe wyraźnie pokazały, że ten typ komunikacji wprowadza wiele toksyczności do gry lub społeczności, ale nie znaczy to, że nigdy tego nie spróbujemy. Po prostu stworzylibyśmy to inaczej, niż zajmowano się tym w innych grach.

Właściwie rzadko decydujemy o zrobieniu (lub niezrobieniu) jakiegoś dodatku ze względu na toksyczność. Wszystko wymaga kompromisów i jeśli dany element wprowadzi nieco toksyczności, ale ogólnie jest pozytywny z powodu wielu benefitów w innych wymiarach, nadal byśmy się na niego zdecydowali.”

Jest dużo rozbieżności jeśli chodzi o koncepcję Voice Chatu. Chciałbym wyjaśnić wiele nieporozumień. Istnieje ogromna różnica między dwoma komunikacji głosowej:

  • Opt-in Voice Chat (czyli za pomocą programów trzecich), a systemowi zbudowanemu w grę
  • Voice Chat między przyjaciółmi, a nieznajomymi

Z naszej analizy wynika, że gracze używający Voice Chatu wykazują o 126 % większą toksyczną wyzywając innych na tradycyjnym chacie oraz, że aż 47 % osób używających Voice Chatów dostaje więcej reportów aniżeli osoby, go nie używające. 

Dodatkowo według badań uniwersytetu w Ohio kobiety są o 300 % częściej napastowane przez Voice Chat, aniżeli normalnie po przez komunikację tekstową

Badania wskazują również, że gdy komunikujemy się głosowo przez program trzeci (np. TeamSpeak) jesteśmy o wiele bardziej pozytywni, aniżeli przez systemu zbudowane w gry.  Coraz więcej twórców gier rezygnuje z Voice chatów. Jest to poparte naukowymi badanami.”

A Czy Wy byście chcieli mieć Voice Chat w League of Legends? Co o tym sądzicie? Piszcie w komentarzach

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]