League of Legends r.

Dlaczego Graves otrzymał skórkę Victorious?

Zastanówmy się chwilę - dlaczego to Graves otrzymał skórkę Victorious? Czas na kilka ciekawych faktów i mój filmik, więc czemu by nie wpaść i zobaczyć?

Jeżeli chcecie posłuchać mojego aksamitnego i cudownego (nie) głosu – możecie zobaczyć wideo poniżej! Objaśniam tam parę rzeczy, tl;dr – czyli idealny skrót przed tym artykułem!

Zacznijmy od czegoś najprostszego – winrate i playrate!

Moja ulubiona strona z tabelkami i wykresami, czyli leagueofgraphs.com, pokazuje coś naprawdę ciekawego:

Jak możecie zobaczyć, Graves radził sobie zaskakująco dobrze w okolicach od lutego do czerwca – czyli stale przez prawie pół roku miał około 25% playrate, więc naprawdę dużo. Oczywiście mówimy tutaj o dość specyficznym junglerze, który ma swoje plusy i minusy.

A co z winrate?

Tu też dość ciekawie, oczywiście jeżeli spojrzymy na pierwsze kilka miesięcy S7 Gravesa – także radził on sobie całkiem nieźle, do momentu, w którym… „coś się zepsuło”. A Rito zepsuł, nerfiąc go… ECH.

I czas na coś naprawdę ciekawego, czyli na banrate Gravesa w S7

I tu mamy konkrety – Graves był w okresie swojej świetności niesamowicie często banowany! Można powiedzieć, że byłby na równy z Yasuo, ale… nie przyrównujmy Gravesa do tej niesamowitej postaci, jaką jest Yasruło.


Ale dlaczego nie Lee Sin?

Tak w sumie po przemyśleniu paru rzeczy wraz z samym Andrzejem Dudą i… dobra, bez pajacerki – kilka faktów:

  • Graves pasuje nieźle do archetypu postaci, która otrzymuje skina Victorious.

Nie za mocny, pickowany dość często – szczególnie mocny w pierwszej połowie sezonu – tak samo jak Maokai, a to on otrzymał skórkę za S6.

  • Lee Sin był zbyt… oczywisty.

Tak serio – ktoś by obstawiał to, że skina Victorious otrzyma Graves? Wszyscy sądzili (w tym wyżej i niżej podpisany), że skinem, którego otrzymają gracze G5+, będzie stary, poczciwy Lee – a tu taka niespo… nie, tak teraz patrząc na rzeczy, to było zbyt oczywiste.

I kilka słów szczerości od mojej skromnej osoby – Splitera

Czy naprawdę moglibyście pomyśleć, że Riot zrobiłby tego skina w tydzień? Najczęściej tworzenie skina zajmuje dłuższą chwilę – więc nie oczekujcie, że jakiś skin Victorious będzie do postaci, która jest jakoś szczególnie mocna w mecie. Także chciałbym napomknąć o jednej rzeczy – czy chcielibyście widzieć OP postać, która otrzymałaby darmowego skina dla każdego z G5+? To bolałoby nas wszystkich pewnie… bardzo.

Przywyknijmy więc do tego faktu – Victorious Graves, oto skin, który otrzymamy za S7