r.

Varus na midzie zbyt potężny?

"Varus-mid przejmuje LCS" Tak jeden z graczy starał się zwrócić uwagę na problem zbalansowania Varusa. Zaciekawieni, jak wyglądała odpowiedź Riot'u?

Zemsta Varusa?

Gracz który napisał posta na oficjalnej stronie LoL’a narzekał na to, że Varus jest zbyt potężny w każdej kategorii. Oto jego wypowiedź:

 
“Wierzę, że Varus jest nie zbalansowany. Przecież on może poke’ować lepiej niż Ziggs, bądź Xerath(gdy dostanie blue jest jeszcze gorzej), a przy okazji lepiej ściąga wieżę skoro jest AD. Jest też całkiem odporny na ganki gdy weźmie Flasha i Clarity, i oczywiście ma slow na E, oraz zatrzymanie na ulcie. Wierzę, że przerasta swoim poke innych midlanerów. Varus nie powinien grać na midzie! Pamiętacie, gdy Lissandra przejmowała Top, to Riot ją osłabił? I Lulu i Cassio? Varus powinien być ponownie zbalansowany. Przecież to nie normalne, gdy Cassio zostanie zdjęta mając 35% przez jedno Q, które przechodziło przez kilka minionów. Nawet Xerath tego nie może zrobić.”

 

No cóż… internet jest wolny dla wszystkich i każdy może wygłosić swoją opinię. A co na to Riot? Meddler odpowiedział:

 
“Mamy oko na Varusa, który gra na midzie. Wierzymy, że Q może być trochę zbyt potężne gdy Varus zdobędzie trochę CDR/Many/AD. Ale przecież on jest nie mobilny, a jego umiejętności osłabiające są na podstawowych cd. Te słabe punkty znaczą, że Varus unika problemów jakie mieli w przeszłości Ziggs,  Jayce i Nid. Nie jest zapisane w regulaminie gdzie mają bohaterowie iść. Gdziekolwiek pójdą, dla nas to w porządku. Tak własciwie, to Varus na początku miał chodzić na mida. Nawet uwzględniliśmy to w jego Prezentacji Bohatera:

Nie skończyło się to tak jak zamierzaliśmy, przez to z jakich przedmiotów korzysta, ale zawsze miło zobaczyć że znowu jest grany.”

A wy jak myślicie, były to bezpodstawne oskarżenia? Varus powinien dostać osłabienie, czy raczej wzmocnienie, by chętniej jednak się go wybierało na bota?