r.

Efekt zmian Urgota w 10.6

Ile zmienia buff w postaci +0,25 sekundy CC na skillach?

Obecna kondycja Urgota. Dramatyzowane.

Urgot w patchu 10.6

Zmiany

  • Corrosive Charge (Q)
    • Czas trwania spowolnienia: 1 sekunda ⇒ 1,25 sekundy.
  • Disdain (E)
    • Czas trwania stuna: 0,75 sekundy ⇒ 1 sekunda.

Efekt

Riot Captain Gameplay udostępnił poniższe statystyki.

Urgot w 10.6

Zmiana nie wywarła żadnego wpływu na win rate Urgota. Zdołała jednak zwiększyć jego pick rate. Pamiętajmy jednak, że każdy buff postaci wpływa na zwiększenie jego wyboru przez pierwsze parę dni po patchu – nawet +5 MS dla Riven.

Problematyczny ten Urgot…

Streszczając i upraszczając sytuację, Urgot dostaje nerfy należne bohaterom dystansowym, samemu obrywając przez buffy bohaterów melee. Przy okazji obrywa przez pośrednie nerfy w postaci zmian przedmiotów.

Problemy z Urgotem trwają już od kilku aktualizacji. Gracze nazywają to w pewnym sensie “dyskryminacją strzelców na bocie” (Urgot zaliczany jest do postaci dystansowych). Od paru patchów buffowanych jest większość postaci walczących w zwarciu na topie, co jeszcze bardziej wypycha Urgota z obecnej mety. Pomimo większego zasięgu ataku niż postacie melee, zasięg ataku bohatera nie pozwala mu wywrzeć presji na linii.

Najpopularniejsza runa wybierana przez Urgota, czyli Conqueror, w patchu 9.24 otrzymał zmianę, która zmniejszyła leczenie się u bohaterów dystansowych za pomocą tego keystone’a. Zmiana wpłynęła na jego (dość stabilny) win rate, zmniejszając go o 1,07 pp. w przeciągu dwóch aktualizacji. Bohater nadal korzysta głównie z Conquerora.

Urgot pojawił się łącznie w 1 grze w obecnym sezonie e-sportowym (Fnatic vs XL; LEC Spring 2020). Dla porównania, Ornn został picknięty 90 razy, Sett – 105, a Aatrox – 157. Częściej od Urgota na topie pojawiała się Janna (6 gier, głównie w LPL).

Najczęściej postulowaną zmianą Urgota przez graczy jest zmniejszenie zużycia many na Q. Czy możemy spodziewać się takiej zmiany w przyszłości? Cóż. To się okaże.

urgot meme 10.6