League of Legends r.

Update odnośnie aktualizacji śródsezonowej 2018!

Środek sezonu zbliża się wielkimi krokami. A co za tym idzie - nadejdzie aktualizacja śródsezonowa. Dostaliśmy właśnie kolejne informacje odnośnie midseason patchu. Chcecie je poznać?

Riot Axes zapowiedział, że na razie da nam informacje odnośnie “bardziej problematycznych rzeczy”, a detale dotrą do nas w ciągu najbliższych tygodni. Midseason update w tym roku ma być nieco mniejszy niż w poprzednich latach. Zmiany będą na mniejszą skalę i zostaną rozłożone na kilka patchów. Riot nie zamierza ruszać nowych run oraz Smoków Żywiołów. Co nie zmienia faktu, że zmiany zawarte w aktualizacji śródsezonowej mogą być znaczące. Zobaczymy zmiany wycelowane bezpośrednio w AD Carry w patchach 8.10 lub 8.11, w zależności od tego, kiedy skończą nad nimi pracę. Wtedy możliwe (ale nie gwarantują tego), że ruszą Fighterów w późniejszych patchach.

Na co zwracamy uwagę przy zmianach Strzelców?

  • Sam fakt zdobycia dwóch przedmiotów nie powinien gwarantować tego, że są oni najcenniejszymi postaciami w swoich drużynach, ale bycie do przodu będzie odgrywać dużą rolę.
  • ADC muszą być w stanie kupić early przedmioty, które zagwarantują im fun z gry. Te itemy muszą również dawać duży wkład w grę (np. kite’owanie bez prędkości ataku jest dosyć nieprzyjemne), a zarazem ten wkład musi być “odpowiedni”. Rozumiemy, że ADC potrzebują attack speedu, trochę movement speedu (nieco mniej ważnego, ale wciąż potrzebnego) oraz trochę obrażeń.
  • Będziemy szukać sposobów, by zmniejszyć różnice między postaciami, które są do przodu, a tymi, którym nie udało się złapać snowballu. Mamy tu na myśli ADC, fighterów, asasynów oraz magów (magowie są obecnie w dobrej sytuacji – będąc do tyłu, wciąż mogą być użyteczni dla swojej drużyny, a jeśli wysnowballują się – będą zadawali ogromne obrażenia). Będziemy szczególnie sobie cenić zmiany, które ruszą więcej niż jedną klasę, np. zmiany przedmiotów dobrych dla ADC, jak i dla fighterów lub dla ADC i asasynów.
  • Zmiany oportunistycznych rzeczy, typu redukcja burstu z Infinity Edge’a w squishy cele w późniejszej fazie gry.

Będzie to prawdopodobnie oznaczać znaczące zmiany w takich przedmiotów Infinity Edge, Essence Reaver, Last Whisper/Lord Dominik’s Regards oraz zmiany kosztów na takie itemy jak Phantom Dancer. Prawdopodobnie dodamy jakieś nowe przedmioty oraz zbuffujemy te, które nie wypadają tak dobrze jak inne. Możecie się również spodziewać zmian w statystykach bazowych ADC.

Mamy już patch 8.8, zatem midseason update wejdzie za parę tygodni, czyli jest już naprawdę blisko. Jesteście ciekawi końcowego rezultatu?