League of Legends r.

Ukryte OP – Patch 6.11

Zapraszam Was do kolejnej edycji ukrytego OP. Przedstawię w nim bohaterów określanych jako FoTM-y (Flavor of the Month) - czyli w luźnym tłumaczeniu - objawienia ostatniej aktualizacji (miesiąca).

Niektóre z picków będą mniej oczywiste – inne bardziej i nie nazwiecie ich „ukrytymi”, ponieważ niektórzy z bohaterów w zaledwie kilka dni zostali wyniesieni przez wznoszącą falę i warto po prostu o nich wspomnieć po fakcie lub o zmianach w buildach, które sprawiły, że stały się one dobre. W tekście postaram się opisać przyczyny, dla których danego bohatera uważam za wartościowego oraz zdradzę kilka celnych spostrzeżeń, jak nim grać. Zatem do dzieła, to moja ANALiza.

Top Lane

Jax_OBIrelia_OB

  • Jax i Irelia – było można się spodziewać, że zmiany w Trinity Force wyjdą im na dobre, oboje zyskali ponad 3 % win ratio. Dodatkowa prędkość ataku i CDR są czymś genialnym dla bruiserów, którym nie przeszkadza usunięta szansa na uderzenia krytyczne. Obaj bohaterowie osiągają o wiele szybciej power spike. Często ich problemem była środkowa faza gry – po zmianiach TF zaczynają bardzo szybko dominować w pojedynkach 1vs1 oraz walkach drużynowych. Warto tutaj dodać obniżenie kosztu Wit’s Enda – w połączeniu z TF posiadamy ogromny AS – wystarczy dołożyć do tego jakieś opancerzenie i mamy prawdziwe maszynki do siekania przeciwników.

Mid Lane

Vladimir_OB

  • Vladimir – wiele osób nie rozumiało jego roli po reworku – był budowany zbyt ofensywnie. Trzeba było trochę czasu, aby gracze wymyślili skuteczny build. Wystarczyło zacząć go budować w “tanka”. Ze specjalizacji zniknęły punkty w ofensywę (gramy z 0/18/12 – 5% CDR i Windrunner lub 0/12/18 – Strenght of Ages). Z run warto wyrzucić AP i dodać prędkość ruchu/CDR. W buildzie nie będą nam obce takie przedmioty jak: Spirit Visage, Warmog, Hextech Protobelt, Rylai, Zhonya’s Hourglass. Zobaczycie, że Wasze obrażenia będą przeogromne (mimo znikomego AP), nie wspominając o chorym leczeniu. Jeśli dodamy do tego 45% CDR, Rylai, Windrunner oraz runy na prędkość ruchu, okażemy się prawdziwą maszyną do spowalniania.

 

Ha dwa ha ha ha

Morgana_OBGalio_OB

  • Morgana i Galio – jeśli meta obraca się w stronę x2 AP, to oczywistą koleją rzeczy jest powrót do łask picków kontrujących magów – Galio i Morgana są ich idealnym przykładem. Na ich korzyść przemawia szczególnie Hextech Protobelt, który rozwiązuje wiele ich problemów dotyczących inicjacji – nie musimy już czekać 5 minut na kolejny cooldown Flasha.

Jungle

Hecarim_OBSkarner_OB

  • Hecarim i Skarner – tutaj mamy podobną sytuację do Irelii oraz Jaxa. O ile Skarner i Hecarim nie korzystają przesadnie z AS, to % CDR jest niezwykle dla nich pomocy. Powrót tych bohaterów do łask komicznie nie bierze się tylko z ich siły – a słabości konkurencji. Po usunięciu Devourera wiele dobrych użytkowników tego ulepszenia poszło w odstawkę – dzięki temu powstała luka na nowych bohaterów.

Bot lane

Zyra_OB

  • Zyra – po reworku wielu graczy koniecznie próbowało ją na midzie oraz top lane. Okazuje się, że jej miejsce było tam, gdzie wcześniej – czyli w roli bohatera wspomagającego. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu posiada ona niesamowite obrażenia bazowe. Nie potrzebuje ton AP, aby była skuteczna. Jeśli mamy w zespole dobrego inicjatora/tanka, to jej wybór z pewnością przyniesie wiele korzyści w walkach drużynowych, gdzie obrażenia obszarowe mają niezwykłe znaczenie.

MissFortune_OB

  • Miss Fortune – powodem, dla którego tutaj się znalazła, jest “koreański” build pod Duskblade (Przeczytasz o nim tutaj – Click!). MF budowana w taki sposób – oprócz obrażeń obszarowych – posiada możliwość niszczenia każdego papierowego celu w dosłownie 1 sekundę.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]