League of Legends r.

Trzy “ukryte zasady” mechaniki wyłączania wieży u Volibeara

Czyli co dokładnie oznacza "wyłączenie wieży"?

Poniższe informacje zostały potwierdzone przez RiotLutzburga.

Po pierwsze – target lock

Wyłączenie wieży nie zdejmuje aggro.

Jeżeli w Twojej drużynie jest Volibear, a Ty jesteś Garenem lub jakąkolwiek inną postacią i znajdziecie się pod wieżą, Volibear może ją wyłączyć swoją superumiejętnością. Wieża, jak zwykle, obiera jakąś jednostkę na swój cel. Jeśli zaatakujesz wrogiego championa, ściągniesz na siebie aggro wieży.

Gdy Volibear wyłączy wieżę, ta nadal ma na swoim celowniku określoną jednostkę. Kiedy efekt minie, zostanie ona zaatakowana. Wieża nie zmieni celu.

Po drugie – wieża nadal widzi

Wyłączona wieża nie może zaatakować. Ale nadal obiera jednostki za cel.

Jeżeli pod wieżą znajdował się minion, którego atakowała wieża, a Volibear postanowił ją wyłączyć – ta nadal ma target lock na minionie. W momencie, gdy stwór zginie, wieża ustala następny cel. Nawet wtedy, gdy nie może go trafić.

Wyłączona wieża widzi też, czy ktoś ściąga na siebie jej aggro. Bohater, który zaatakuje przeciwnika, nie zostanie trafiony strzałem z wieży – bo ta jest jeszcze wyłączona. Ale gdy tylko się włączy, natychmiastowo go zaatakuje.

Po trzecie – strzały wieży nadal się stackują

Każde kolejne trafienie wieży tego samego celu w pewnym czasie zadaje mu coraz więcej obrażeń.

Jeżeli Volibear przyjmie dwa trafienia wieży i wyłączy wieżę, pozostając w jej aggro, wieża zada mu obrażenia równe trzeciemu trafieniu. Ataki wieży się nie resetują.

W skrócie

Wyłączona wieża po prostu przestaje strzelać. Jej mechaniki nadal są obecne i nie zależą od tego, czy puszcza pociski, czy też nie.