League of Legends r.

Top 10 bohaterów na topa na Worldsy

[Informacja handlowa] Górna aleja to albo spokojna wyspa, albo bijatyka bez wytchnienia - zależnie od regionu, którego rozgrywki oglądasz - a w tym roku powinniśmy zobaczyć najbardziej szalone matchupy podczas Worldsów 2019. W przeciwieństwie do poprzednich wydarzeń z okazji Mistrzostw Świata nie zobaczymy raczej tak wielu tanków na topie. Wynika to z możliwości elastycznych picków i zaskakiwania wrogów. Oto nasze top 10 bohaterów, za którymi będziemy się rozglądać podczas Worldsów.

1. Mordekaiser

Podobnie jak Pantheon, Mordekaiser niedawno otrzymał rework. Jest bardzo silnym bohaterem na górnej oraz środkowej alei. Dzięki ultimate’owi może on umożliwić swojej drużynie lub wymusić na przeciwnej walkę 4 vs 4, zabierając wrogiego carry z dala od jego sojuszników.

Jako samodzielny pick wymusza na przeciwniku wczesne zainwestowanie w Quicksilver Sash, co w wielu przypadkach stanowi olbrzymi koszt. To jedna z przyczyn, dla których postać ta stanowi numer jeden. Tutaj znajdziesz runy i buildy, które możesz wykorzystać, by wysłać swoich wrogów do Wymiaru Śmierci wraz z Mordekaiserem.

2. Jayce

W kompozycji z Jayce’em top może stać się linią do farmienia lub linią do zabijania. Ze względu na jego dominujący styl gry i stałe obijanie przeciwnika każdy, kto będzie się z nim zmierzał, musi stale mieć oko na jego pozycjonowanie. Adaptacyjny styl budowania się Jayce’a pozwala mu na dobre radzenie sobie w nawet najtrudniejszych matchupach, co robi z niego niezawodny wybór.

3. Akali

Akali sprawia Riotowi nieco trudności, by utrzymać ją na odpowiednim poziomie, i wydaje się, że dostaje zmiany w praktycznie każdym patchu. Niezależnie od tego Akali jest na tyle elastycznym wyborem, że na pewno będzie grana na topie lub midzie – zależnie od tego, który członek drużyny czuje się z nią bardziej komfortowo. Jeśli chcesz ją wypróbować na solo kolejce, sprawdź te buildy.

4. Renekton

Renekton to tyran na linii i bardzo dobry bohater do wzięcia, gdy drużyny lubią grać przede wszystkim za pośrednictwem topa. Z buildem pod Conquerora jest on w stanie unicestwiać wielu top lanerów, gdy tylko popełnią błąd. Snowball i umiejętność walki z praktycznie każdą postacią na Summoner’s Rift sprawiają, że żaden laner nie uchroni się przed krokodylem. W fazie picków i banów od zawsze jest on elastycznym wyborem ze względu na możliwość gry na topie lub midzie.

5. Pantheon

Po ostatnim reworku Pantheon jest teraz wartościowym wyborem na wiele linii. Wydaje się, że każdy pro player nim gra i z pewnością zobaczymy go na wizji podczas eventu. Jak dotąd dostał multum banów, więc definitywnie stanowi on priorytet. Zastanawiamy się, czy prosi zdążyli już odkryć właściwe buildy na niego i playstyle… Oto buildy, które polecamy na solo kolejkę.

6. Camille

Camille – ze swoim uniwersalnym ultem pozwalającym na peelowanie dla swojej drużyny lub rozpoczynanie teamfightów – powinna pojawić się w rozgrywkach profesjonalnych. Choć jest znacznie słabsza na midzie, nadal może być elastycznym wyborem zależnie od matchupu. Dzięki możliwości dowolnego wyboru zestawu run ma ona dość łatwą fazę na linii.

7. Irelia

Project Irelia PROJECT 2019 lol league of legends liga legend

Irelia to kolejny elastyczny wybór, który może być grany zarówno na midzie, jak i na topie (oto jej buildy dla obu tych linii). Jest bardzo dobra na squishy i niemobilne postacie, co pozwala jej na przyczepienie się do nich i ciągłe ich śledzenie. W szczególności bardzo dobrze radzi sobie w teamfightach.

8. Kennen

Na Worldsach będziemy oglądać walki drużynowe w najwyższej jakości, a Kennen pojawi się na czele każdego teamfightu, gdy tylko znajdzie się w grze. Gdy tylko drużyna potrzebuje AD, AP czy nawet splitpushera, Kennen spełni potrzeby zespołu dzięki uniwersalnym buildom i zestawom run.

9. Gangplank

Jeśli drużyna musi się skalować lub nie gra wokół górnej części mapy, Gangplank może okazać się bardzo użytecznym pickiem, jeśli zostanie odpowiednio zbudowany. Dzięki globalnemu ultimate’owi ma możliwość wpływania na mapę w dowolnym momencie, jednocześnie wywierając dużą presję na własnej linii.

10. Karma

Karma to jeden z bardziej uniwersalnych bohaterów na Summoner’s Rift. Ma potencjał do gry na cztery sposoby: można wybierać ją zarówno na topa, mida, jak i ADC czy supporta. Karma posiada też możliwość całkowitego dostosowywania swojego wyposażenia jeszcze przed wejściem do gry. Zróżnicowane zestawy run umożliwiają jej wybór najlepszych niezależnie od sytuacji.

Podsumowując…

Podczas tegorocznych Mistrzostw spodziewamy się wielu różnych bohaterów na górnej alei i niestety nie mogliśmy wymienić ich wszystkich. Wygląda na to, że do dziś są to najintensywniejsze Worldsy.