League of Legends r.

The Nexus: w festiwalu organizowanym przez Riot Games weźmie udział Jason Derulo

MENA ma pierwsze własne wydarzenie: The Nexus. Olbrzymia inwestycja Riot Games w region afrykański.

The Nexus

17 listopada 2019 r. Riot Games ogłosiło event “The Nexus“. Jest to pierwsze oficjalne wydarzenie dla regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA). Ma to związek z utworzeniem arabskiej lokalizacji gry – jak na razie zawierają się w nim tylko przetłumaczone na arabski teksty. Od wielu lat gracze oczekują afrykańskiego serwera – jest to jedyny kontynent, na którym nie ma oficjalnych serwerów Ligi. Obecnie Afrykan można spotkać co najwyżej na EUW – wysoki ping uniemożliwia im jednak miłą i spokojną grę.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Riyadh Boulevard, odbędzie się w dniach 5-7 grudnia. The Nexus będzie częścią Riyadh Season, trzymiesięcznego okresu pomiędzy październikiem a grudniem, zachęcającego turystów do odwiedzenia Arabii Saudyjskiej.

Nagroda

Riot Games chce upewnić się, że zaoferuje najwyższą pulę nagród z branży gamingowej, jaki widział region MENA.

Łączna pula nagród wynosi 2 000 000 dolarów (ponad 7 mln złotych). Zostanie rozdzielona pomiędzy sześcioma różnymi zawodami. Znajdą się rozgrywki 5v5 na Summoner’s Rift (pula nagród 850 000 dolarów), “turniej influencerów” (nagroda: 750 000 dolarów). Odbędzie się również turniej Teamfight Tactics i zawody w cosplayu (w puli nagród 400 000 dolarów).

Etap kwalifikacyjny turnieju rozegra się pomiędzy 13 różnymi krajami z regionu MENA. Osiem drużyn zmierzy się ze sobą w głównej części wydarzenia.

Firma szacuje, że festiwal The Nexus przyciągnie 30 000 widzów.

Park rozrywki

Festiwal będzie miał miejsce w parku rozrywki inspirowanym Runeterrą. Odwiedzający będą mogli doświadczyć 23 różnych aktywności, w tym mini-gier i “możliwości nawiązania interakcji ze swoimi ulubionymi bohaterami”.

Goście specjalni

Na scenie wystąpią Mako i Crystal Method.

Riot zaprosił również Jasona Derulo, znanego piosenkarza R&B i hip-hopowego.

Bilety

Znajdują się na oficjalnej stronie LoL-a:

Śledź wydarzenie

https://lol.gamepedia.com/The_Nexus_Arabia_2019

Jason Derulo – Whatcha Say

Wokalistę możecie najlepiej kojarzyć z utworu “Whatcha Say” wydanego w 2009 roku.

Mamacita

“Mamacita” to utwór wydany kilka miesięcy temu. Ma ponad 20 mln wyświetleń – wydaje mi się jednak, że nie odniósł wielkiego sukcesu w polskim radiu.