League of Legends r.

Talon Smite Mid?! OP pick prosto z Korei!

To zapowiada się na coś, co zaraz może podbić Wasze gry - Talon na midzie ze Smite'em. W Korei ten pick już robi totalny... chaos. Sprawdźcie, o co chodzi w tej taktyce.

Kto tym gra?

Build pochodzi od gracza thgink9 – w trakcie pisania tego tekstu zajmuje on szóste miejsce w Challengerze, z 1071 LP. Warto ogarnąć ten build, bo sprawia, że Talon zyskuje naprawdę dużo.

Runy

Wszystko to pozwala na maksymalizację obrażeń i zapewnienie dostatecznej mobilności.

Jak tym grać?

Summonerki:

 • Smite,
 • Flash.

Itemy startowe:

 • Hunter’s Talisman,
 • odnawialne potki.

Skillorder:

 • startujemy z W,
 • potem standardowo (W/Q/E).

Pierwszy camp: Raptorki, stawiamy na zadawanie obrażeń mniejszym raptorkom (idealny clear: W -> kilkanaście AA aby obić wystarczająco mniejsze -> W -> Smite) i powrót na linię, powinno to się stać w okolicy 1:45-1:50.

Alternatywnie: wilczki z małą pomocą supporta. Wszystko działa tak samo, W -> parę AA (aby móc wykończyć wszystkich przed 1:45-1:50).

I dzięki temu mamy już drugi poziom

Najprawdopodobniej wtedy będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby zabić przeciwnika, który nie spodziewa się nas z drugim poziomem.

Zapewnia nam to wystarczająco dużą przewagę – wystarczająco, aby móc spróbować zdominować naszą linię. Szczególnie dobrze to może zadziałać w sytuacji, gdy uda nam się wyczyścić pierwszą falę (wtedy zdobędziemy już trzeci poziom), a nasz przeciwnik będzie z 50% HP i pierwszym poziomem.

Mamy dwie opcje: albo próbujemy zabić przeciwnika (bez Ignite’a możemy mieć z tym kłopot), albo możemy wykorzystać ponownie nasze porażenie do zabicia kolejnego obozu wroga (preferowane są raptorki, aczkolwiek ważne, aby mieć rozeznanie, gdzie jest przeciwny leśnik). I tak cały czas będziemy mieli przewagę co najmniej jednego poziomu.

Na co należy uważać?

Early 1 vs 1 – szczególnie kiedy gramy przeciwko postaci z burstem i Ignite’em. W przypadku Smite’a tracimy trochę obrażeń (lub defensywy), więc musimy uważać na wszelkich zabójców. Preferowana byłaby pomoc dżunglera, aby móc zdominować całą linię.

A co dalej?

Starajcie się podążać cały czas taką samą ścieżką:

 • obóz,
 • farma z mida,
 • obóz,
 • farma z mida.

Chodzi o zmaksymalizowanie potencjału poziomu i złota z dżungli wraz ze stałą dominacją na midzie. Jeżeli zrobiliście obóz przeciwnika, a nie macie jeszcze farmy na midzie – szukacie kolejnych raptorków do zabicia. Oczywiście także warto rozejrzeć się za możliwą pomocą sojusznikom, w wielu przypadkach taki Talon spokojnie powinien być w stanie zabić dwóch przeciwników z pomocą jednego sojusznika (nawet kiedy nasz kompan jest low). Jak można byłoby nazwać takiego Talona? Cóż, “prawie dżungler” – ale taki, który może naprawdę łatwo się snowballować.

No i mamy tutaj “mniej więcej” build i ścieżkę:

 1. HT + odnawialna potka,
 2. Tiamat,
 3. Boots of Mobility,
 4. Duskblade,
 5. Youmuu,
 6. Black Cleaver,
 7. opcjonalnie Stormrazor, pod koniec możemy sprzedać Tiamat.

Także możemy złożyć Edge of Night lub Stalker’s Blade (tak, item do dżungli) w zamian za Duskblade, oczywiście w około 12-15 minucie.

Jak to kontrować tę taktykę?

Cóż, zawsze możemy zbanować Talona… lub po prostu wardować obozy przy midzie i być czujnym. Jeżeli uda nam się złapać Talona w dżungli i zaatakujemy go w dwie osoby (czyli mid+jg), mamy szansę na dodatkowe zabójstwo.

A, i miłe porady

Musicie uważać na to, aby Wasza drużyna nie myślała, że jesteście trollami – dla spokoju wszystkich na Ziemi do ostatnich 5-10 sekund miejcie ten Ignite.

Dodatkowo bądźcie mili, postarajcie się wytłumaczyć swojemu dżunglerowi tę taktykę – po prostu bycie miłym popłaca.


Nie 2 tygodnie, tylko 1 dzień, niech wszyscy zaczną grać Talonem ^^

GL, HF

O autorze: Spliter

SpliterTo ja.
Liga Legend, Sprzęt Gamingowy, Recenzje, GLS, Fortnite i więcej.
Technologia, rozrywka czy gry - możecie pytać o wszystko, postaram się odpowiedzieć na wszystko.
Jeżeli chcecie się ze mną skontaktować, to możecie:
- napisać maila: [email protected] (także zapytania o możliwość współpracy ze mną)
Tak na serio: jeżeli macie jakiekolwiek pytanie, piszcie - w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć ^^