r.

Symulator Yogg-Sarona! Sprawdź swoje RNG!

Niedawno zaprezentowana karta Yogg-Saron jest na tyle unikatowa, że społeczność Hearthstone postanowiła dokładnie się jej przyjrzeć i przeanalizować efekty jakie może wywołać. Efektem tej pracy jest symulator Yogg-Sarona!

Wraz z prezentacją nowej legendy Yogg-Sarona w nadchodzącym dodatku Whispers of the Old Gods (Przedwieczni Bogowie) rozpoczęła się dyskusja na jego temat. Jest to na tyle losowa karta, że gracze nie analizują jej pod kątem przydatności i użyteczności przez profesjonalnych zawodników, lecz rozmowa dotyczy samej losowości zaklęć i różnych rozwiązań, i efektów jakie Yogg-Saron może nam sprezentować. RNG jest ta tyle duże i trudne do ujarzmienia, że społeczność Hearthstona postanowiła stworzyć symulator Yogg-Sarona, aby ułatwić analizę danych.

yogg-saron

Symulator Yogg-Sarona

Symulator dostępny jest tutaj.

Możemy ustawić dosłownie wszystko, zaczynając od ilości HP i pancerza, przez posiadaną broń i układ stołu, aż po ilość kart pozostałych na ręce i w talii.

Warto jednak dostosować go do prawdopodobnego użycia Yogg-Sarona. Według mnie, budując talię pod tę legendę, będziemy w momencie wrzucenia Yogg-Sarona na stół będziemy przegrywać grę, a na pewno nie będziemy kontrolować sytuacji na stole. Nasza talia będzie głównie stworzona z zaklęć, tak by uzyskać jak największe value z battlecry Yogg-Sarona. Spodziewam się też posiadania mniejszej ilości punktów HP niż nasz przeciwnik, ponieważ spodziewam się, że naszymi zaklęciami będziemy starać się powstrzymać ekspansję wroga na stole, a on w miarę możliwości będzie atakował nasz portret.

Bardzo dobry filmik wyjaśniający całą sytuację nagrał Kripparian, polecam gorąco zapoznanie się z jego wytłumaczeniami.
Dodatkowo zamieszczam wyniki przeprowadzonych testów tej karty, które zostały zebrane w przystępnej formie w arkuszach kalkulacyjnych Google.

Dla sytuacji, gdzie przeciwnik posiada kontrolę nad stołem a my przegrywamy -> klik!

Dla sytuacji, gdzie stół jest całkowicie pusty -> klik!

Jakie zaskakujące wyniki i kombinacje udało się Wam uzyskać?
[latest_posts category=”hearthstone” count=”6″]