League of Legends r.

Surrender od 15. minuty!

Wcześniejszy surrender nadchodzi! Meddler zapowiada zmiany systemu poddawania się!

Oto słowa Riotera:

Zastanawialiśmy się ostatnio nad nowymi opcjami wczesnego poddania się. Z pewnością w niektórych grach byłoby dobrym rozwiązaniem pozwolenie ludziom na szybsze opuszczenie gry. Jednocześnie nie chcemy tworzyć wielu meczów, w których drużyny postanawiają się poddać zbyt wcześnie, gdy część graczy nadal sobie radzi i jest to dla nich gra do wygrania, którą chcą kontynuować.

Z tego też powodu Meddler stwierdził, że jedyną opcją wcześniejszego poddania się jest sytuacja, w której cała drużyna na to się zgadza.

Coś jak 100% zgoda między 15 a 20 minutą, a następnie normalne zasady surrendera. Upewnia nas to, że nie ma gracza, który byłby siłą usunięty z gry, którą chce kontynuować, nadal jednak dając możliwość szybszego skończenia meczu w przypadku, gdy np. 2 osoby z jakiegoś powodu się rozłączą lub gdy mamy 14-minutową grę 24:0, która jest właściwie zdecydowana.

Rioter podsumował:

Jest to więc coś, co nas interesuje w kwestii testowania, być może zaczniemy od jednego regionu, jednak plan jeszcze nie jest potwierdzony. Prawdopodobnie system poddawania się wymaga jeszcze kilku poprawek, jednak ta opcja wydaje się na razie najlepsza, choć nadal musimy ją najpierw przetestować.

Innymi słowy, system prezentowałby się następująco:

• Po 3. minucie możemy wykonać remake (jeśli któryś z graczy się nie połączył lub jest nieaktywny co najmniej 90 sekund), który uruchamia głosowanie – na zakończenie meczu musi się zgodzić przynajmniej 2 na 4 graczy; mecz jednak nie wpływa na nasze LP, jeśli gracz będący AFK nie był naszym premade’em.
  • Między 15 a 20 minutą możemy uruchomić głosowanie nt. poddania się. Wszyscy gracze z drużyny muszą wyrazić zgodę. Prawdopodobnie wynik meczu zostanie normalnie zapisany.
  • Po 20. minucie możemy uruchomić głosowanie nt. poddania się. Wyrazić zgodę musi 70% aktywnych graczy. Wynik meczu jest normalnie zapisywany.

Niestety twórcy nie zdradzili jeszcze, kiedy możemy się spodziewać opisanej tutaj zmiany. Być może pojawi się ona dopiero w przedsezonie.