League of Legends r.

Style gry profesjonalistów

Każdy z nas preferuje inny styl gry. Wczesna agresja lub stała pasywa - jak jednak wygląda to wszystko na wyższym poziomie?

Teoria profesjonalistów rozstrzygnięta? Pewien użytkownik Reddita postanowił zagłębić się w szczegóły ich gier. Jego zdaniem dzielą się oni na trzy grupy.

Myśliciele

Trenują tak długo, aż osiągną zadowalające rezultaty. Ćwiczą każde combo, aż rozstrzygną mechanikę postaci i dowiedzą się o przydatnych jej sztuczkach. Obliczą, co najbardziej potrzebne jest im w danym momencie, lub co muszą aktualnie zrobić. Brak szybkiej reakcji u wielu graczy sprawia, że aktualnie bardzo mała ich ilość może zaliczyć się do tej grupy. Ile razy widzieliście świetnego flasha po ledwo co widocznej strzale Ashe, lub perfekcyjne wymijanie strzałów Jhina podczas Kurtyny na profesjonalnych rozgrywkach? Założę się, że wiele. Kogo możemy zaliczyć do tej grupy? Cyanide i (uwielbianego przeze mnie) Krepo. Jakie postaci? Te, które bazują na dużych obrażeniach, jeżeli jesteśmy w stanie dobrze nimi kontrolować, czyli Azir, Vel’Koz i Gangplank.

dyrus meme

Kierujący się sercem

Różnią się oni nieco od ww. grupy. Zwyczajnie grają tym, czym lubią. Często ich dziwne (ciekawe?) wybory stają się bardzo popularne. Przykład? Pamiętacie Miss Fortune w roli wsparcia? To właśnie wybór Gorilly na Mistrzostwach Świata 2016. Tam posiadała ona 100% win ratio, a teraz podbija Summoner’s Rift nawet na niższym poziomie przeciwko agresywnym supportom. Co do innych postaci, możemy również wyróżnić tutaj rzadko spotykanych i niedocenianych Galio i UrgotaRiven i Vayne także tutaj pasują, jednak nie tak bardzo, jak w poniższej kategorii.

miss fortune mf

Przygotowani ciałem i duszą

Bogowie. Skuteczni, bezwzględni i precyzyjni pod każdym kątem, nigdy nie przepuszczą okazji do obicia, bądź nawet zabicia przeciwnika. Wykorzystują każdy ich błąd. Samą swoją obecnością wywołują strach u przeciwników. Niewielu jest w stanie im dorównać, a co dopiero ich przerosnąć. O kim mowa? Oczywiście – Faker. Zaliczyć również możemy Doublelifta, Bjergsena itp. Co do tego typu postaci – uwielbiany przez Was Yasuo, Lee Sin i ww. Riven i Vayne. Wymagają oni sporych umiejętności, jeżeli mają być skuteczni.

faker

Zgadzacie się z typami fana? Może jednak uważacie inaczej? Jeżeli jednak nie – należycie do którejś z tych grup? Koniecznie poinformujcie nas o tym w komentarzach!