r.

Style chodzenia po lesie

Dżunglerzy mają największy wpływ na rozgrywkę. Twój styl gry definiuje, jak będzie ona przebiegała. Oto kilka stylów dżunglowania i ich analiza.

Agresywne dżunglowanie

Pierwszy i najbardziej rozpowszechniony styl gry. Najczęściej wiąże się to z ryzykownymi “plejsami”, które jednak mogą zapewnić dużo zysku (inSec LeeSina). Gracze ci, gdy widzą okazję, to jej nie przepuszczą. (“My mind is telling me no… but my body… my body… telling me yes.”) Najlepszym przykładem jest Rush z drużyny Team Impulse. Wielu chce dorównywać mu w zwykłym SoloQ.  Nie jest to jednak styl dla każdego. Skutkiem tych Waszych “plejsów” może być wygrana lub po jednym popełnionym błędzie – przegrana. Musicie długo ćwiczyć, by opanować bycie agresywnym do perfekcji.

League-of-Legends-фэндомы-Vayne-Lee-Sin-961725

Dżungler- Strateg

Drugi częsty styl, jest często widziany na SoloQ. Cechą tego stylu to małe ryzyko – duży zysk. Gracze Ci przed zgankowaniem upewnią się, że wszystko pójdzie po ich myśli. Sprawdzą krzaki, zgarną kraba, skopią tyłki potworom w swojej dżungli, aby przeciwny dżungler nie mógł ich wziąć podczas ich gankowania i wtedy zaczyna się zabawa. Dla takich graczy najlepszymi postaciami są bohaterowie z CC, wtedy będą mieli stuprocentową pewność na pomyślność ganku. Przykładem takiego dżunglera jest Reignover z Fnatic. Jego ganki są planowane z dość dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu zwykle prowadzą do przewagi Fnatic na zgankowanej linii.
2e1024676bfdec09f8f0f32e453b1ef8

Farmiący Dżungler

Ostatnim stylem jest oczywiście farmiący dżungler. Nie jest zbyt popularny na SoloQ. Styl ten charakteryzuje się małą ilością ganków, a większą ilością CS-ów. Wymaga on jednak tego, aby każda linia była bezpieczna i nie potrzebowała pomocy. Gracze ci najczęściej wybierają bohaterów, którzy są lepsi w late game, np. Mastera Yi, Kayle, Shyvanę czy Warwicka.  Najlepszym przykładem takiego stylu jest Hai z C9, który farmiąc się w dżungli, zapewnił wygraną w 8 tygodniu LCS-ów podczas meczu przeciwko Enemy.

c8795943dd1ac3d923d82b679d6c7891

Koniec

Każdy z tych stylów ma swoje wady i zalety. Nie próbujcie grać stylem, którego nie lubicie, tylko dlatego, że inni Was obrażają “noob jungler, no ganks.”. Znajdźcie swój styl i trzymajcie się go. Gdy doprowadzicie go do mistrzostwa, wtedy nikt Was nie powstrzyma. Nawet [Q] Morgany. Powodzenia w lesie!