League of Legends r.

Stereotypy i memy w LoL-u!

Dobrze wiemy, że Liga słynie z wielu memów, np. o cygarze Gravesa czy reworku Ryza. Dziś powiemy sobie o tym, jak Riot Games walczy ze sławnymi stereotypami i podamy te najpopularniejsze!

Znacie to uczucie, kiedy wchodzicie w nowy post League of Legends na Facebooku bądź YouTubie i kiedy przechodzicie do komentarzy, widzicie frazy: Nice new Ryze rework!, Better nerf Yasuo. Oczywiście każdy, kto choć trochę śledzi działalność gry, zdaje sobie sprawę, że to nigdy nie przeminie i zawsze znajdzie się osoba, która zostawi po sobie taki znak, jednak czy na pewno? Riot dzielnie walczy i szuka rozwiązań na spełnienie oczekiwań graczy, niekiedy przewracając coś w jeszcze większy żart. Warto przeanalizować sobie, jakiego typu komentarzy bądź memów już nie ujrzymy, a jakie są, były i będą, aż do kresu życia Teemo…

Pozwoliłem sobie podzielić najważniejsze przykłady na dwie kategorie, aby po kolei poprzypominać sobie memiczną historię Ligi. Zapraszam do lektury!

Rozwiązane:

Cygaro Gravesa!

Tak, dobrze nam znane komentarze Poppy może dostać nowego skina, a Graves nie może otrzymać swojego cygara. Bunt o odebranie postaci cygara ze splasharta trwał długo i opierał się na tym, iż o dziwo Riot nie chce dawać przykładu, aby tak jak bohater, spalać fajki. Jednak protesty i argumenty społeczności były na tyle duże (między innymi to, że Yasuo w interakcji pije alkohol), że nasza ukochana firma postanowiła zwrócić element do portretu. Wyjątkami są niektóre serwery/kraje, w których dalej obowiązuje ta cenzura i nawet krew przejmuje kolor czarny (np. model Vladimira).

Skiny SKT!

Już szykuję RP na kolejne skiny SKT… – po ostatnich Worldsach wiemy, że SKT przegrało i nie doczekamy się 4 serii skinów e-sportowych tej drużyny, ale SSG. Nowy symbol skinów z pewnością będzie przypominał o wielkiej porażce „Fakera i jego noob teamu” (0-3) i zaprosi nowych graczy do obserwowania e-sportu i zdeterminuje pozostałe drużyny, by nie poddawać się i walczyć do końca! Krąży wiele plotek, że SKT się skończyło, Worldsy były ustawione i reakcja Fakera była udawana… Na te pytania jednak sobie nie odpowiemy.

Szatan Teemo i Yasuo z piekła!

Określenia dla powyższych championów były już od ich premiery i oczywiście odnosiły się do łatwości grania i dużego DMG, jakimi włada Yasuo i Teemo. Więcej określeń tego typu możemy wyczytać spod graczy na niższych poziomach, ale właśnie dlatego Riot (zamiast znerfić postacie) postanowił wydać skiny odzwierciedlające drugie znaczenie i symbolikę tego czystego zła. Na Halloween otrzymaliśmy Dieblika Teemo, a na specjalny event VS – Nightbringer Yasuo. Cieszmy się i radujmy z tego faktu!

Rework Yoricka i jego nowy skin!

Yorick – kiedyś uważany za najokropniejszą postać w całej Lidze. Chyba najdłużej czekał na swojego reworka i nowego skina. Jednak udało nam się dożyć tego pięknego momentu i zobaczyć go w nowej odsłonie. Innym faktem jest to, że rzadko widuje się go w grach i jest mało popularny… Oczywiście życzę każdemu mainowi tejże postaci buffów i wysokiego win ratio! 😉

Nierozwiązane/trwające:

Star Guardian Urgot!

Ciągle czekamy na tego bajecznego skina, jednak Riot Games jasno mówi nam, że się go raczej nie doczekamy… Jednak miejmy ciągle nadzieję i wiarę! Ciekawostka: Jeżeli wpiszecie w Google Star Guardian, to trzecią propozycją hasła będzie właśnie Urgot.

Ryze rework!

Każda nowość w Lidze = Ten nowy rework Ryze’a wygląda całkiem spoko i podobne… Ryze spotkał się z wieloma reworkami i mimo wszystko Riot nie potrafi zatrzymać tej karuzeli śmiechu, gdyż czasu oni nie cofną. Można potraktować wypuszczenie najświeższego reworka maga jako dis w kierunku grupy osób, którzy w tym wypadku wypowiedzą się na jego temat w dobrych okolicznościach. Ale wiesz, jak to jest, zawsze to kolejna zmiana…

Yasuo main/toksyczność!

Każdy gracz, kiedy spotka się z określeniem Yasuo main, od razu widzi obraz toksycznego gracza, który źle wykorzystuje swoje możliwości i zdolności bądź ich po prostu nie ma. Każdy ma inny charakter, z czym musimy się pogodzić. To my odpowiadamy za swoje czyny i krytykę od innych. Budujmy swoje morale i starajmy się być coraz lepsi w tym, co lubimy robić! Przekaz oczywiście nie dotyczy chwalących się swoją maestrią graczy Pokutnika. Niestety ciężko jest zmienić los i historię…

Przedstawiłem Wam najczęściej pojawiające się żarty w Lidze. Teraz nadeszła Wasza kolej! Liczę na ciepłą dyskusję i własne propozycje w komentarzach!