League of Legends r.

Spytaj Riot: Hełm Lissandry?

W dzisiejszym Spytaj Riot: muzyka z ekranu logowania jeszcze w tym roku trafi na platformę a'la Spotify, jak Lissandra została oślepiona, w jaki sposób Riot decyduje o tym, czy postać będzie AP czy AD i więcej opowiadań Ahri x Wukong.

Czy Riot umieści muzykę z ekranu logowania na Spotify lub innych platformach muzycznych?

Chcielibyśmy to zrobić! W ciągu minionych lat stworzyliśmy wielki zbiór muzyki do League i szukamy sposobów, które zapewnią łatwiejszy (i lepszy) dostęp do niej. To może obejmować hostowanie jej na platformach takich jak Spotify. Nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów, ale wypatrujcie kolejnej aktualizacji jeszcze w tym roku.

Iceburrg,
szef grupy muzyczej Riot

 

Dlaczego Lissandra nosi hełm zasłaniający oczy? Do czego to służy?

Lissandra została oślepiona pazurami pierwotnego półboga, gdy wraz ze swoimi siostrami próbowała podbić ziemie starożytnego Freljordu. Pomimo wielu cudownych i przerażających rzeczy, których dokonała w kolejnych tysiącleciach, jej magia nigdy nie zdołała przywrócić jej wzroku.

Lissandra rządzi z potężnej cytadeli. Stała się duchową przywódczynią Mroźnej Straży, której wielu członków jest misjonarzami i uzdrowicielami działającymi pośród plemion. Jej hełm i strój do pewnego stopnia pełnią funkcję ceremonialną, ale pokazują także bardzo jasno każdemu, kto ma pecha spotkać ją osobiście, że ona nie potrzebuje oczu, by przejrzeć tajemnice i intrygi istniejące wokół niej.

Scathlocke,
Główny redaktor ds. fabuły

Jak decydujecie, czy bohater będzie zadawać obrażenia fizyczne, czy magiczne?

Bierzemy pod uwagę dwie główne kwestie.

Najpierw staramy się ustalić, co „wydaje się” właściwe dla danego bohatera. Generalnie postacie, które rzucają zaklęcia (jak magowie), zadają obrażenia magiczne, a postacie, które dużo atakują (jak wojownicy), zadają obrażenia fizyczne. Stosowanie tej zasady ułatwia nowszym graczom zrozumienie, o co chodzi, i wybieranie odpowiednich przedmiotów. „Zabija mnie Annie? Wygląda magicznie! Muszę kupić odporność na magię”.

Drugi element wpływający na wybór rodzaju obrażeń od konkretnych zaklęć, który czasami przeważa nad tym, co „wydaje się” właściwe, to planowany sposób skalowania bohatera. Zadawanie obrażeń wyłącznie jednego rodzaju oznacza, że zestaw umiejętności skaluje się lepiej dzięki zakupom przedmiotów z przebiciami (jak Ostatni Szept i Kostur Pustki), ale także jest mocniej kontrowany przez wczesne zakupy defensywne (jak Obuwie Merkurego i Tabi Ninja). Często dajemy bohaterom, którzy zadają głównie obrażenia fizyczne, zaklęcie zadające obrażenia magiczne. Pozwala to wygładzić ich krzywą mocy. Obrażenia magiczne wzrastają podczas fazy gry w alei, ale potem zaczynają maleć w dalszej części gry, gdy bohater specjalizuje się w fizycznych obrażeniach od ataku. Dobrym przykładem tej zasady jest E Yasuo. Atakowanie bohaterów w alei E to skuteczne narzędzie do wymiany ciosów, ale zaklęcie słabo się skaluje w miarę postępu gry i przewagę osiąga Q bohatera oraz jego atak podstawowy.

Riot August,
projektant bohaterów

Zachwycam się fabułą wielu moich ulubionych bohaterów, do których należy Ahri. Jej historia jest głęboka i smutna, ale czy kiedykolwiek usłyszymy coś więcej o zmarłym chłopaku Ahri? Czy w przyszłości pojawi się więcej opowiadań z udziałem Wukonga?

To wspaniale, że lubisz historie, które opowiadamy. Mam nadzieję, że będziesz dalej śledzić tych bohaterów, bo dopiero zaczynamy rozkręcać fabułę na rok 2019 i dalej!

Nie lubię składać zbyt wielu konkretnych obietnic (ani dawać zbyt wielu podpowiedzi dotyczących naszych planów, aby niczego nie zdradzić). Powiem tylko, że jeśli coś nie jest wspomniane w danej historii, nie oznacza to, że nie stanowi wielkiej i znaczącej części tego, kim jest bohater, ani że nie poruszymy tych wątków w jakiś sposób później.

Czy opowiemy więcej historii z udziałem Wukonga? Oczywiście, że tak.

Więcej opowieści o Ahri z udziałem Wukonga? Co? Skąd to wiesz…? 😉

Scathlocke,
Główny redaktor ds. fabuły