League of Legends r.

Jak nie dać się złapać globalnym ultom?

Wszyscy kochają globalne ulty! To uczucie, kiedy rakieta Jinx leci prosto na topa, nie mamy pojęcia, czy trafi, a nasze HP wynosi mniej niż obrażenia, jakie może zadać. Co wtedy?

Globalne ulty to coś, co kochamy w naszej drużynie, ale za to nienawidzimy u drużyny przeciwnej. Mimo że dużo częściej ktoś pudłuje swoją umiejętnością, aniżeli trafia, jest się czego obawiać. Jacy bohaterowie sieją postrach na całej mapie?

Uwaga, mogę Cię złapać:

 • Ezreal_MIN Ezreal
 • Jinx_MIN Jinx
 • Draven_MIN Draven
 • Teemo_MIN Teemo
 • Karthus_MIN Karthus
 • Ashe_MIN Ashe
 • Gangplank_MIN Gangplank
 • RekSai_MIN Rek’Sai
 • Shen_MIN Shen
 • Soraka_MIN Soraka

O ile globalny ult Soraki nie zabierze nam HP, o tyle niewidzialne grzyby Teemo potrafią wyprowadzić nas z równowagi (choć nie jestem pewna, czy zalicza się on do tych globalnych). Jak spróbować uniknąć tych wszystkich lecących w naszą stronę nieszczęść?

Uwaga, ulti!

 1. Jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest po prostu Flash. Kiedy widzimy lecącą w naszą stronę lodową strzałę, dużo łatwiej jest użyć do ucieczki Flasha, niż usiłować szybko go ominąć.
 2. Sklep może poczekać! Właśnie zrobiłeś triple’a i postanawiasz cofnąć się po HP i przedmioty? Nie martw się, będziesz miał czas na sprawdzenie sklepu po powrocie. Częstą przyczyną śmierci jest po prostu nasza pewność siebie, bo kto może nas zabić? Wracając, najlepiej róbcie to w bezpiecznym miejscu i bądźcie czujni – wróg może gdzieś tu być.
 3. Bard biegnie na ratunek! Jeśli macie w zespole Barda, nie powinniście się obawiać – miejmy tylko nadzieję, że będzie miał Was na oku i jako przykładny obrońca użyje swojego ulta, kiedy będzie to potrzebne. Szach-mat, enemy!
 4. Mushroom, mushroom – Teemo, Teemo, Teemo. Tak jest, mała zmora całej społeczności Ligi. Jeśli w drużynie przeciwnej mały szatan biega po mapie, nie radzę się ruszać na low HP – może być wybuchowo. Nie zapominajcie o Oracle, który rozświetli Wam drogę!
 5. Znajdź odpowiednie miejsce! Pamiętaj, że cofanie się tuż obok swojej wieży może grozić śmiercią. Jeśli przykładowo gracie na górnej alei i właśnie zabiliście swojego przeciwnika, lepszym rozwiązaniem będzie wybranie bardziej abstrakcyjnego miejsca lub po prostu przejście na piechotę kawałek za wieżę.
 6. Złotego przycisku nigdy za mało. Podczas gry przeciwko Karthusowi najlepiej mieć w zapasie Zhonyę. Oczywiście ratuje nas ona nie tylko przed jego ultem, ale też z wielu innych kłopotliwych sytuacji. Bo kto nie kocha tego przedmiotu?
 7. Coś za coś! Jeśli w Twojej drużynie jest Soraka, nie zapomnij napisać jej, aby miała Cię na uwadze – może jej ult wystarczy do uratowania Twojego życia?

W jaki sposób Wy uciekacie od takich niebezpieczeństw? Może po prostu zabijmy wszystkich tych snajperów i przestańmy uciekać od własnej wieży?