League of Legends r.

Sprowadzimy (G)I-DLE do Warszawy? Wystartowała petycja. Dwie z wokalistek śpiewały w K/DA – POP/STARS

Ponad 27 000 osób chce przyjazdu (G)I-DLE do Warszawy. Weźmiecie udział w petycji?

To nie jest artykuł sponsorowany.

Skład K/DA, czyli skąd znamy (G)I-DLE

  • Miyeon (Ahri) – główna wokalistka (G)I-DLE,
  • Soyeon (Akali) – główna raperka i twarz (G)I-DLE,
  • Madison Beer (Evelynn),
  • Jaira Burns (Kai’Sa).

W składzie (G)I-DLE znajduje się łącznie 6 wokalistek: Miyeon, Minnie, Soojin, Soyeon, Yuqi i Shuhua.

Wokalistki mogliśmy zobaczyć podczas ceremonii otwarcia Worlds 2018: ubraną na czarno-różowo Miyeon jako Ahri i Soyeon w dużej fioletowej kurtce rapującej do wersów Akali. Nie da się ich przegapić – kobiety na scenie zaprezentowały się w wyjątkowym stylu.

Soyeon zaśpiewała również zwrotki Akali w teledysku True Damage – GIANTS.

Słuchając przez chwilę ich twórczości, mam wrażenie, że gdyby śpiewały po angielsku, to ich utwory całkiem często pojawiałyby się w większości stacji radiowych w Polsce. Tworzona przez nie muzyka jest całkiem spokojna, rytmiczna, dość… zachodnia w stylu, jeśli można tak napisać. Tak to wypada przynajmniej uchem laika.

(G)I-DLE w Warszawie? Ruszyła petycja

Na portalu MyMusicTaste pojawiła się petycja o to, by koreański girlsband wystąpił w Warszawie. Zdobyła 27 000 podpisów (stan z 26 stycznia).

Część z Was pomyśli sobie, że petycję może odpalić każdy, a rozpisywanie się o tym nie ma większego sensu. Błąd. Portal MyMusicTaste kontaktuje się z twórcami muzycznymi osobiście, by zapytać ich o możliwość odbycia koncertu w deklarowanym mieście. Wszystko zależy od tego, ile osób wyrazi chęć na przyjazd (G)I-DLE do Warszawy.

23 stycznia 2020 roku zespół zapowiedział swoją pierwszą trasę koncertową po świecie pod nazwą I-LAND. Wydano jedynie plakat informujący o całym wydarzeniu. Nie poznaliśmy jeszcze miast ani państw, które odwiedzą wokalistki. Trudno powiedzieć, czy wśród nich może być Polska.

Czy Miyeon i Soyeon mogłyby zaśpiewać POP/STARS na koncercie? Trudno powiedzieć. Nie wiemy, czy Riot nie podpisał z nimi umowy, która np. uniemożliwiałaby im wykonywania ich w celach komercyjnych, jak na przykład na koncertach.

Oddanie głosu wymaga zarejestrowania konta. Do weryfikacji wymagany jest numer telefonu.

Zagłosuj w petycji.

Czy MyMusicTaste działa?

Dzięki deklaracji odpowiedniej ilości fanów, MMT sprowadził do Warszawy boysband z Korei Południowej – KNK. W sierpniu 2019 roku zespół zagrał w warszawskim Palladium.