r.

10 sposobów na uzyskanie szacunku sojuszników

League of Legends to gra stresująca, wyzwalająca w nas niekiedy mniejszego bądź większego diabełka, przez którego swoją frustrację wylewamy na innych. Jak sprawić, by wśród tej dzikiej i nieokiełznanej puli graczy uzyskać poszanowanie? Czy to aż tak trudne?

Dzięki zastosowaniu tych kilku rad możesz wiele zyskać w oczach swoich sojuszników! Spytasz – dlaczego? Hm, przypomnij sobie to uczucie, gdy Shen z topa ultuje właśnie akurat po to, by uratować Twoje życie. Z jednej strony czujesz ulgę, z drugiej – wdzięczność wobec Shena. Nie bądź egoistyczny, działając na korzyść drużyny możesz zyskać o wiele więcej. Pamiętaj, że LoL to gra drużynowa.

ultcharge

1. Osłanianie przed ulti Caitlyn

Jeśli posiadamy wystarczającą ilość zdrowia, by osłonić naszego sojusznika przez śmiercią, to dlaczego by tego nie zrobić? Uważajcie tylko, by nie zmarnować dwóch Flashów jednocześnie i się nie pozabijać! W jaki sposób może dojść do takiej katastrofy? Wystarczy, że będziesz chciał wykazać się dobrocią, w którą Twój kolega z teamu nie uwierzy na tyle, byś dla niego spalił Flasha. Zdarza się zatem, że poprzez użycie dwóch Flashów zamieniacie się tylko miejscami, a Twój sojusznik i tak nie uniknął dętki.

 

league-of-legends-split-push-guide

2.  Split push

Jeśli jesteście naprawdę do tyłu, to czasem można zaoferować się do split pushowania. W pół minuty można popchnąć jedną wieżę do przodu, co rzeczywiście sprzyja skróceniu różnicy pomiędzy zwycięstwem a porażką w grze.

 

Baron_Nashor_VU

3. Próba zrobienia Barona

Podstępne i szybkie zrobienie Nashora to bardzo dobry pomysł! Dodatkowy buff plus gold to jeden z zastrzyków, których potrzebuje Twoja drużyna, by umocnić swoją pozycję na Summoner’s Rift. Pamiętaj tylko, że w 20 minucie zrobienie Barona może trwać bardzo długo, poza tym przed jego rozpoczęciem należałoby zbadać teren, czy aby nie jest owardowany.

 

6Wq5HDn

4. Monsun Janny

Jeśli zostałeś zmuszony pójść na supporta, polecam Jannę, która swoim ultem przeważa często o wynikach walki. Jego korzystne użycie potrafi spowodować cuda, ratując tyłki kolegom. Pamiętaj tylko, że przez jego włączenie możesz także spieprzyć kilka sytuacji, np. perfekcyjnie wykonywany ult Twojej sojuszniczej Katariny.

 

1334863429077185383

5. Tahm Kench i Bard

Wykonanie ulta  Tahm Kencha  czy Barda także zostawia wiele do życzenia.  Ważna przy nich wszystkich jest precyzja i dokładne oszacowanie, co może za chwilę się wydarzyć.

 


ElqpR

6. Grabuj!

Nie ma nic bardziej sprzyjającego poszanowaniu w drużynie, jak wykonywanie dobrych grabów! Uważaj tylko, by przypadkiem nie przyciągnąć jakiegoś Amumu bądź Leony >.<

lol___playing_support_by_arwenudonnoodle-d4fwihb

7. Mikael

Dzięki temu itemowi wybrany sojusznik otrzyma nieco HP oraz zostaną na nim zniwelowane wszelkie CC, którymi oberwał. Pomyślcie tylko, ile duszyczek i walk możecie uratować dzięki jednemu przedmiotowi?

 

league_of_legends__gank_by_scriptkittie-d3cj7fw

8. Gankowanie

Rzecz pożądana przez wszystkie linie, jednak często junglerzy bywają na tyle kapryśni i zapatrzeni w siebie, że nie zamierzają wyjść z lasu, będąc przy tym głusi na prośby sojuszników. Mała uwaga – jeśli masz robić ganka na siłę, bądź widzisz, że nie sprzyjają Ci do tego warunku – odpuść. Zawsze będzie to lepsze rozwiązanie od zaliczenia gleby.

 

Teemo_0

9. Granie Teemo

Sprawa jest prosta – albo Cię pokochają za grę nim, albo znienawidzą. Jeśli nie umieścisz odpowiedniej ilości pułapek na mapie, a Twój dmg i oślepienie nie będą przyprawiały wrogów o białą gorączkę, to po grze spodziewaj się reportów za sam wybór Teemo.

 

everyone__folow_the_singed__by_iron6duck-d5djqq0

10. Singed OP?

Sprawa wyglądanie podobnie, jak w przypadku Teemo, jednak nie spotkasz się z taką ilością skomleń i bólów pośladów w lobby, jak przy wyborze małego szatana. Albo będziesz trollował swojego przeciwnika na topie i wrogiego junglera, albo pożegnaj się z honorami na koniec gry!

 

Źródło: Nerfplz