League of Legends r.

M.W. Illaoi: splash art, nowa nazwa i data wydania

Wow! Dostaliśmy kolejne informacje nt. nadchodzącej skórki Illaoi! Zapowiada się kozacko - otrzymaliśmy masę informacji na jej temat, m.in jej splash arta oraz jej nową nazwę: Illaoi Bojowniczka!

RIOT:

Produkcja wybranej przez fanów skórki Illaoi zbliża się do końca, co oznacza, że pozostała jeszcze tylko jedna aktualizacja procesu rozwoju skórki. Wcześniejsze wpisy na temat tej skórki znajdziecie tutaj:

W końcu mamy nazwę! Oto Illaoi Bojowniczka.

Nazwa ta została oparta o kilka aspektów. Po pierwsze nie jest ona całkowicie Maszyną Wojny — jest po części robotem, który niszczy inne roboty. Przypomina trochę Blade’a, tyle że zamiast wampirycznych mocy, rozwala różne rzeczy świecącymi mackami robociej ośmiornicy. Więc generalnie to samo.

Po drugie, kiedy aktualizujemy kolekcje skórek League, zaczynamy coraz lepiej wyczuwać, które skórki należą do których alternatywnych światów League i jakie frakcje żyją w tych światach. Wiemy, że w świecie Maszyn Wojny jest prowadzony przez ludzi ruch oporu i że Illaoi nie jest robotem, więc wydawało się naturalne, że pół-robot polujący na inne roboty będzie tam pasować.

Decyzja ta postawiła kolejną skórkę pod znakiem zapytania: Caitlyn Bojowniczkę. Ma fajny beret i parę wizualnych elementów, które dobrze wpasowują się w partyzancką walkę, ale nie należy ona do żadnej serii skórek, ani nie jest obecna w żadnym większym uniwersum League. Wydawało się więc całkiem sensowne, żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu — stworzyć ruch bojowników dzięki Illaoi Bojowniczce i dać Caitlyn Bojowniczce nowy dom w uniwersum Maszyn Wojny.

PORTRET!

Portrety mogą być tworzone miesiącami. We wczesnej fazie rozwoju ilustrator zaczyna próbować róże pozy, ogólny temat i wygląd bohatera, ale, jak sami zresztą widzieliście, skórka przechodzi przez wiele wersji zanim ustalony zostaje ostateczny koncept.

Powyższy GIF pokazuje zmiany jakie zachodziły w portrecie na przestrzeni czasu. Grafik wciąż dokonywał poprawek w miarę jak deweloperzy decydowali się na projekt skórki, aż w końcu gotowa była ostateczna wersja:

Jeśli nie zostaną dokonane żadne istotne zmiany, będzie to ostateczna wersja portretu Illaoi Bojowniczki.

TWORZENIE EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH

Tworząc nowe dźwięki dla skórki, projektant ma za zadanie zachować kluczowe elementy rozgrywki ze skórki podstawowej, a jednocześnie oddać nowy motyw. Wśród dylematów, z którymi boryka się projektant dźwięku, można wyróżnić takie rzeczy jak:

  • Jakie istotne elementy z podstawowej skórki należałoby zachować?
  • Czy w jakichś momentach w danej skórce można złamać te zasady? Jeśli tak, to w jakich?
  • Co komunikuje częstotliwość zawarta w oryginalnej skórce? Czy umiejętności brzmią mrocznie i nisko czy lekko i ekscytująco?
  • Czy pogłos wydaje się „mokry”, jakby dochodził do uszu przez długi tunel, czy może „suchy”, jakby był tak blisko, że niemal można go dotknąć?

Celem jest wstrzyknąć unikatowość elementów estetycznych skórki do zestawu umiejętności postaci, tak, żeby gracze stwierdzili: „To brzmi zupełnie inaczej i jest mega, ale wciąż rozpoznaję, że to E Illaoi”.

Zobaczcie to zestawienie przykładowych plików audio oryginalnej Illaoi, które wszyscy znamy i kochamy, i jej buntowniczej odpowiedniczki:

klik!

KOLORY OPORU

Otrzymaliśmy wiele pytań na temat Barw i możemy w końcu potwierdzić, że Illaoi Bojowniczka będzie miała Barwy!

Choć wciąż jest to praca w toku, przedstawiamy tu Barwy, które opublikujemy wraz ze skórką. Rozważamy też inne kolory, więc dajcie nam znać, jeśli macie jakieś komentarze.

CO DALEJ?

W ostatecznej aktualizacji Illaoi Bojowniczki przedstawione zostaną prace wykańczające jej efekty specjalne i testy rozgrywki, żeby pozbyć się wszystkich (no ok, przynajmniej większości) irytujących błędów. Następnie trafi ona na PBE i miejmy nadzieję, że zostanie opublikowana w okolicy patcha 8.5!