League of Legends r.

Sortowanie postaci w champion select?

Na Reddicie pojawił się pewien pomysł na małe zmiany w champion select. Chodzi o sortowanie postaci, w czasie wybierania ich do gry. Co na to Riot?

Sortowanie postaci

Sortowanie postaci w champion select?

Mieliście kiedykolwiek ochotę poukładać swoich bohaterów w champion select? Może brakowało Wam możliwości sortowania ich względem najwyższej maestrii? Jeden z użytkowników Reddita zaproponował wprowadzenie możliwości poukładania postaci względem ilości zdobytych punktów maestrii na każdej z nich. Oto co napisał:

Czasem bywa, że scrolluję moich championów zastanawiając się, kim zagrać. Podczas ograniczonej ilości czasu może być trudno spamiętać wszystkich champów, których się nauczyłeś. Wystarczyłoby dodać możliwość sortowania względem maestrii i voila! Twój champion pool czeka na Ciebie na samej górze.
Co o tym sądzicie?

Jeden z komentujących uznał, że jest to świetny pomysł i że można byłoby dodać mały przycisk, który sortowałby postacie w ten właśnie sposób.

W temacie udzielił się także SapMagic:

Świetny pomysł. Zdecydowanie cennym byłoby wprowadzenie lepszych narzędzi w champion selekcie, które mogłyby pomóc zdecydować, kim zagrać. Dyskutowaliśmy na temat wyższej maestrii, ostatnio granych i najczęściej granych postaci jako potencjalnych opcji, na których można by się skupić, ale są również klasy i subklasy, które mogą być pomocnymi narzędziami zwężającymi Twoje skupienie oparte na tym, jakiej roli potrzebuje Twój team.
Nie zdecydowaliśmy się jeszcze na żadne konkretne rozwiązanie, ale sortowanie byłoby świetnym sposobem na:

  • wyodrębnienie rzeczy, na których Ci najbardziej zależy;
  • uniknięcie sytuacji, w których możesz być narażony na granie kimś, kim nie chcesz;
  • zminimalizowanie potencjalnych problemów, gdy próbujesz wyczyścić filtr/wyszukiwanie w ostatnich sekundach, bo zabiera to championów z widoku.

Nie ma konkretnego terminu względem tego, kiedy się tym zajmiemy, ale byłoby świetnie usłyszeć Wasze dodatkowe uwagi na ten temat.

Żeby nie było wątpliwości – to nie jest coś, nad czym aktywnie pracujemy, ale myślałem o tym ostatnio, kiedy rozważaliśmy, co moglibyśmy zrobić, by podnieść poziom champion selektu.

Jak sądzicie – taka zmiana wyszłaby na dobre? Używalibyście takiej formy sortowania postaci? Jakie jeszcze zmiany przydałby się w czasie wyboru bohaterów? Napiszcie w komentarzach.