League of Legends r.

Co skrywają splasharty? cz. 1

Nie od dziś wiadomo, że splasharty skrywają różne smaczki. Ciekawostki, odniesienia lub tak zwane "easter eggi". Jesteście ciekawi, co można znaleźć na obrazkach z gry? Pierwsza część serii. 

Świat League of Legends jest ogromny. Mamy pokaźny zbiór bohaterów, a każdy z nich posiada również skórki (czasem bardzo dużo) co daje ogromną ilość obrazków. Twórcy gry postanowili ukryć w nich pewne informacje. Jest to puszczenie oka dla bardziej spostrzegawczych graczy. Takie umieszczenie różnych nawiązań przez twórców gry w swoim produkcie zwane jest Easter eggiem (dosł. z ang. wielkanocne jajo). W LoL-u możemy spotkać tego szczególnie dużo przez fakt, że masa skinów ukrywa na swoich splashartach nawiązania do innych postaci z Ligi. Czasem nawiązanie jest bardzo mało widoczne i trzeba spędzić chwilę, by je zauważyć (jednak postaram się zaznaczać ciekawsze nawiązania na obrazkach). Bywa, że nawiązanie jest oczywiste lub umieszczone jest po to, by wywołać dyskusje i zastanowienie wśród graczy – jak choćby myśli: Czy to zapowiedź nowej postaci? Nowy skin z serii? 

Zapraszam do obejrzenia i przeczytania ciekawostek o ukrytych nawiązaniach, które można znaleźć na splashartach z League of Legends.

Co skrywają splasharty?

aatrox

Mecha Aatrox: na jego splasharcie można zobaczyć Rumble’a – prawdopodobnego stwórcę robota.

akali

Pielęgniarka Akali: po prawej stronie nad Akali widać w ramce zdjęcie Shena Chirurga.

amumu_3

Emumu: w tle widać plakaty będące parodiami znanych zespołów muzycznych: “Death Cab for Corki” dla Death Cab for Cutie, “Cho’Gath Eat World” dla Jimmy Eat World i “Anivinescence” dla Evanescence. Natomiast “smutny” plakat jest parodią symbolu Nirvany, gdzie oryginalnie jest uśmiech.

s-l1000

Natomiast na chińskiej wersji obrazka za Amumu zobaczyć możemy Tristanę oraz Poppy.

annie

Kochana Annie: na obrazku można zobaczyć posąg Amumu.

Ashe_6

Łamaczka Serc Ashe: w tle można zauważyć zauroczonego Tryndamere’a.

braum

El Tigre Braum: dzieli temat zapaśników z El Macho Mundo, El Leon Gnar i El Rayo Volibear. Można go zobaczyć w tle wspólnego portretu reszty (jest dość mało widoczny, dlatego zaznaczyłam go na obrazku).

cassio

Na splasharcie Klasycznej Cassiopei możemy dostrzec Helmeta Bro zamienionego w kamień. Jest to jedno z kilku nawiązań do tej postaci znajdujących się na rysunkach z LoL-a. Jeśli nie wiecie kim jest Helmet Bro, zapraszam do zapoznania się z tym: klik.

darius

Klasyczny Darius: na starym splasharcie jest widoczna Beatrice – kruk Swaina.

Diana_Splash_3

Piekielna Diana: w tle można zobaczyć Zamrożonego Malphite’a i Nocturne z Lodowego Koszmaru.

mundo

Mundo Mundo: na obrazku widać maski Blitzcranka, Gangplanka, Heimerdingera, Teemo oraz Willumpa, a także stroje Urfa, Cho’Gatha, Pokojówki Nidalee i Tibbersa. Dodatkowo z prawej strony widać Shaco w masce Doktora Mundo.

Ekko_Splash_3

PROJEKT: Ekko:  Po prawej stronie możemy zobaczyć inne skórki z serii PROJEKT: model Zeda oraz Mastera Yi.

Ezreal_Splash_9

Arcade Ezreal: w tle można dostrzec Bojowego Bossa Blitzranka.

pool party fiora

Basenowa Fiora: w tle widnieje Darius, Katarina, Garen oraz Tryndamere. Pozostaje jeszcze jedna postać siedząca najdalej. Być może jest to Ashe.

gp

Gangplank z Oddziałów Specjalnych: w tle można zauważyć sylwetki Miss Fortune oraz prawdopodobnie Caitlyn i Talona.

Gnar.Gnar_Dinozaur.skórka

Gnar Dinozaur: można także zauważyć dwie lalki, które wyglądają podobnie do Garena i Katariny.
Z lewej strony można zobaczyć klocki z literami ułożone w napis LOL.

gnar

Gnar Dżentelmen w tle znajduje się obraz przedstawiający Mega-Gnara.

gragas

Gragas z Oktoberfest: na splashu widać Ashe, Gangplanka i Olafa oraz rękę Teemo.

splasharty

Głębinowy Gragas: Szpachelka widoczna w tle portretu jest własnością Urfa.

graves

Basenowy Graves:
Na jego portrecie widać scenę ze skórki Basenowego Ziggsa, ale z innej perspektywy, gdzie można zobaczyć Renektona, Dariusa, Garena i Katarinę. Jednakże widać także Aatroxa wspinającego się na wieżę oraz ledwo widoczną Jinx, którą można zobaczyć ukrywającą się między wieżami (było to przed jej ujawnieniem). W dolnym lewym rogu widzimy także parasol Leony z jej basenowego skina.

heca

Bezgłowy Hecarim: można zobaczyć przypięte z boku dwie czaszki. Prawdopodobnie należą do Rengara i Warwicka.

To na razie tyle nawiązań, jakie znaleźć można na splashartach z LoL-a. Jak widać cześć z nich jest łatwa do zauważenia, inne są bardziej ukryte. Niektórych nie zrozumiemy bez pewnej wiedzy (np. kim jest Urf lub Helmet Bro), dlatego też mogą być bardziej wartościowe dla osób, które zauważyły je same.

Mam nadzieje, że pierwsza część serii Wam się podobała. Niedługo ukaże się kolejna.