League of Legends r.

#skintober – październikowe wyzwanie artystyczne!

Październik słynie dla niektórych z tego, że jesień jest bardziej odczuwalna, dla innych to czas Mistrzostw w LoL-u, a jeszcze inni kojarzą go z tym, iż w tym czasie startuje wiele projektów (albo bardziej wyzwań) rysunkowych czy też ogólnie artystycznych. Wiedzieliście, że społeczność League of Legends ma swój własny?

Tak jak najpopularniejszy jest Inktober, bo kojarzy go najprawdopodobniej każda osoba mająca coś wspólnego z rysowaniem, tak fani oraz gracze Ligi Legend mają Skintober. To znaczy, teoretycznie ten event jest dla każdego, można zobaczyć własne listy dla Minecrafta czy innych gier, aczkolwiek hasztag na Twitterze jest zapełniony pomysłami z LoL-a.

W tym roku mamy już kolejną edycję tego nieoficjalnego projektu, po raz kolejny na Twitterze zajmują się nim  KateyAnthony oraz RaiPhantom (dzięki nim powstała oficjalna lista chociażby).

Lista? W takim razie jak to działa?

Otóż na każdy dzień października mamy osobny motyw skórek. Można wtedy stworzyć zarówno coś ze skinami już istniejącymi (np. narysować Arcade Ahri), ale i wykreować swój własny skin concept z danego uniwersum. Tutaj możecie zobaczyć listę na ten rok:

Wiele świetnych artystów dołącza się do zabawy, spójrzcie na pomysły z ostatnich kilku motywów!

SSG Zoe

(by: Donutsketchie)

Mafia Ryze

(by: DE4THPUNCH)

Arcade Irelia

(by: KagureNai)

Divine Shield Karma

(by: Nebura)

Celowo staram się unikać określenia “rysunkowe wyzwanie/projekt”, gdyż nie tylko takie prace pojawiają się w Skintoberze. Warto zwrócić uwagę na prace KazoBurg, który tworzy animacje do skórek z motywów w grze.

 

Prace możecie znaleźć pod hasztagiem #skintober na Twitterze. Część z nich znajduje się również pod #artoflegends.

Jeśli zaciekawiła Was ta inicjatywa, to bardzo polecam ją śledzić, a nawet do niej dołączyć. Nie wstydźcie się pochwalić swoimi pracami, bo to naprawdę świetna zabawa! Jeśli kogoś to przekona – poniżej znajduje się mój rysunek na dzień 4 – RPG.


(niczego nie żałuję)

Dodając swoje prace na Twittera, nie zapomnijcie o hasztagu i oznaczeniu @KateyAnthony!

Jak podobają Wam się te prace i cała inicjatywa? Będziecie czekali na konkretny dzień z jakimś motywem?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.