League of Legends r.

Dlaczego Ryze dostanie kolejną aktualizację?!

Riot Games ostatnio szaleje z aktualizacjami. Jednak to pierwsza taka sytuacja, żeby niedawno zmieniany bohater znowu został zmodyfikowany. Dlaczego Ryze dostanie kolejnego reworka?!

Ostatnio wiele się dzieje w świecie LoL-a, czyli jedna aktualizacja goni kolejną. Najpierw strzelcy, teraz magowie, a w międzyczasie setki mniejszych modyfikacji. Jednym z takich bohaterów był nasz przypakowany, niebieski znajomy – Ryze. Niektórym jego nowe umiejętności przypadły do gustu, innym wręcz przeciwnie, lecz tylko profesjonaliści narzekali, że Zbuntowany Mag jest zdecydowanie zbyt mocny. Po tym dostał szybkiego nerfa. A jak teraz wyglądają statystyki Ryze’a w grach normalnych graczy? Żałośnie. Wystarczy popatrzeć, jak często wygrywa mecze.  Powyżej Golda zajmuje 128 miejsce ze 131 postaci, mając 45,1% wygranych, a poniżej jest jeszcze gorzej – znajduje się na dosłownie ostatnim miejscu. Najwidoczniej to wszystko wystarczyło, żeby Riot Games podjął decyzję o kolejnej aktualizacji dla Ryze’a.

Ryze dostanie kolejną aktualizację

 

Dlaczego Ryze dostanie kolejną aktualizację?!

Reav3, przedstawiciel działu zajmującego się aktualizacją bohaterów, odezwał się do graczy na forum LoL-a i przedstawił punkt widzenia Riot Games. Ryze dostanie kolejną aktualizację. Na samym początku wyjawił, że powodów takiej decyzji jest wiele, a on postara się wytłumaczyć najważniejsze z nich.

Pierwszy powód:

W Riot Games została założona specjalna drużyna pracowników zajmujących się lore, czyli historią Runeterry i bohaterów ją zamieszkujących. Tymczasem ostatnie aktualizacje często pomijały ten aspekt. Dlatego dział Reav3’a długo rozmawiał z wyżej wymienionym zespołem. Zależy im na stworzeniu historii dla Ryze’a, która będzie podkreślała jego znaczenie dla tego świata, także w trakcie gry.

Ryze dostanie kolejną aktualizację

Drugi powód:

Reav3 przyznaje, że poprzednia aktualizacja Ryze’a była mocno nietrafiona. Zależnie od prób zbalansowania albo wydawał się zdecydowanie mocniejszy od innych bohaterów, (wtedy można było go zobaczyć w większości profesjonalnych gier) albo niewiarygodnie słaby (po bezpośrednich nerfach). Ciągle ktoś był poszkodowany – zawodowi lub zwyczajni gracze. Tymczasem pracownikom Riot Games zależy na tym, żeby Ryze zachował swoje miano “Maszynowego Maga”, lecz oprócz tego chcą dodać coś unikatowego do jego zdolności. Cel to zmiana statusu “Bohater zadający tony obrażeń” na coś ciekawszego, żeby trudność nie polegała na możliwie najszybszym wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy.

Trzeci powód:

Przy poprzedniej aktualizacji został zmieniony tylko wygląd, a i ten nie poruszył w ogóle tematu cech charakterystycznych. Dlatego kolejna aktualizacja zajmie się również głosem Ryze’a i szczególnymi elementami wyglądu (jak na przykład zwój na plecach). To wszystko ma razem cudownie współgrać.

Ryze dostanie kolejną aktualizację

Jak widać, plany Riot Games są bardzo ambitne. Na forum ktoś zadał też bardzo ważne pytanie – czy aktualizacja Ryze’a nie opóźni nadchodzącego reworka Yoricka? Odpowiedź brzmi nie, ponieważ są dwa zespoły, które zajmują się aktualizacjami bohaterów. W tym momencie równocześnie pracują nad Ryzem i Yorickiem. Osobiście nie przepadam za niebieskim ufoludem, ale cieszę się, że zostanie zmodyfikowany.

Co Wy o tym sądzicie? Czy Ryzowi przyda się kolejna aktualizacja?

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło