League of Legends r.

Ruined King nowym dżunglerem? Spekulacje graczy i… dowód?

Zniszczony Król jako bohater League of Legends? Wydawało się to nieprawdopodobne, ale... może jednak?

Zobacz też:

Na jakie nowe postacie czekamy?

  1. “Wspierający obrońca bardzo ciężkiego kalibru” (powiązany z Noxusem)
  2. “Romantyczny dżungler zwadźca (ang. skirmisher)”

Ruined King nowym dżunglerem?

Data wydania

“Romantyczny dżungler zwadźca” to ostatni ujawniony bohater. Ma on zostać wydany na początku 2021 roku. Wtedy też pojawi się gra Ruined King – nic więc dziwnego, że gracze od razu powiązali te fakty.

Bilgewater

Wiemy, że akcja gry Ruined King ma mieć miejsce w Bilgewater i Shadow Isles. Prawdopodobnie bliżej poznamy wtedy postać Zniszczonego Króla (kojarzonego z przedmiotu Blade of the Ruined King). Część gry będzie posiadać motywy marynistyczne i odbywać się na statku.

Przypomnijmy w tym miejscu graficzną zapowiedź dżunglera zwadźcy:

To kolejny element, który pozwolił graczom skojarzyć postać Zniszczonego Króla z nowym dżunglerem. Niektórzy podejrzewają, że statek z grafiki to żaglowiec, którym kiedyś płynął wspomniany Król…

Zniszczony Król i Shadow Isles

Przypomnijmy jeszcze tekstową zapowiedź nowego dżunglera:

Co jesteście w stanie zrobić w imię miłości?

Udać się dla niej na koniec świata?

Porzucicie dla niej wszystko, co macie?

Postawicie na szali swoje życie?

Jeśli jesteście gotowi dla miłości zrobić wszystko, być może zakochacie się w naszym nowym romantycznym dżunglerze zwadźcy, który na początku przyszłego roku spróbuje zawładnąć waszymi sercami i umysłami.

Na myśl od razu przychodzi biografia Kalisty:

Za życia Kalista była dumną panią generał i siostrzenicą króla imperium, którego nikt już nie pamięta. Żyła wedle surowego kodeksu honorowego, służąc tronowi z największą lojalnością. Król miał wielu wrogów, a gdy ci wynajęli zabójcę, by go zlikwidował, czujność Kalisty zapobiegła katastrofie.

Lecz uratowawszy króla, skazała na potępienie jego ukochaną – sparowane ostrze zabójcy było zatrute i przecięło rękę królowej. Wezwano najznakomitszych kapłanów i lekarzy, lecz żaden nie potrafił usunąć trucizny z jej ciała. Dręczony żalem król posłał Kalistę na poszukiwanie odtrutki, a Hecarim z Żelaznego Zakonu zajął jej miejsce u jego boku. […]

Kalista […] dowiedziała się o miejscu chronionym przed światem zewnętrznym przez migoczące, blade mgły, którego mieszkańcy znali ponoć tajemnice życia wiecznego. Z resztkami nadziei postanowiła wyprawić się do niemalże legendarnych Błogosławionych Wysp.

Strażnicy stolicy, która nosiła nazwę Helia, dostrzegli prawość zamiarów Kalisty i przedzielili mgłę, aby mogła się bezpiecznie przeprawić. Kalista błagała ich, żeby uzdrowili królową, i po długich naradach władcy miasta przystali na jej prośbę. […]

Jednakże zanim Kalista dobiła do brzegów ojczyzny, królowa już nie żyła.

Król popadł w obłęd i zamknął się w wieży z gnijącymi zwłokami swojej żony. Kiedy dowiedział się o powrocie Kalisty, zażądał od niej, by wyjawiła mu, co znalazła. Jako że nigdy wcześniej go nie zawiodła, z bólem serca przyznała, że znaleziona odtrutka na nic się nie zda. Król nie chciał w to uwierzyć i napiętnował Kalistę jako zdrajczynię korony.

To Hecarim przekonał ją, by powiodła ich na Błogosławione Wyspy, gdzie jej wuj mógłby usłyszeć prawdę od samych władców miasta. […] Kalista zgodziła, jednak nie bez wahania.

Król zabrał zatem na morze flotę najszybszych statków i zapłakał z radości, gdy przed jego oczami pojawiło się lśniące miasto Helia. Napotkali jednakże nieugiętych włodarzy miasta, którzy uniemożliwili im dalszą podróż. Trwali oni w przekonaniu, że śmierć jest ostateczna. Oszukać ją to jak zaburzyć naturalny porządek świata.

Król wpadł w dziki szał i rozkazał Kaliście wyciąć w pień wszystkich, którzy im się sprzeciwią. Ona jednak odmówiła i poprosiła Hecarima, by opowiedział się po jej stronie… lecz on swoją włócznią przeszył jej okryte zbroją plecy.

Żelazny Zakon dołączył do zdrady, wielokrotnie przebijając ciało konającej Kalisty. Wybuchła brutalna walka. Podwładni Kalisty desperacko walczyli z rycerzami Hecarima, ale było ich zbyt mało. […] Życie Kalisty gasło, a ona przyglądała się, jak jej wojownicy umierają, ostatnim tchem przysięgając zemstę…

Gdy otworzyła oczy, były one przepełnione mroczną mocą nienaturalnej magii. Nie miała pojęcia, co się wydarzyło, lecz Helia została przemieniona w zdeformowaną karykaturę swojego dawnego piękna. Całe Błogosławione Wyspy zostały spowite mrokiem i cieniem, a wszechobecne duchy zawodziły, na wieczność uwięzione w koszmarze, jakim jest nieśmierć.

Z lore Hecarima, Yoricka czy Senny wiemy, że to Zniszczony Król jest odpowiedzialny za klątwę ciążącą nad Blessed Isles (dziś Shadow Isles). Zniszczony Król, który zabił w szale po śmierci swojej ukochanej…

Co jesteście w stanie zrobić w imię miłości?

Miecz Zniszczonego Króla

W trailerze gry Ruined King pojawił się miecz Zniszczonego Króla.

Kojarzycie ten symbol? W zapowiedzi graficznej nowego dżunglera jest on widoczny na pierścieniu…

Riot August – idealna osoba do wprowadzenia Zniszczonego Króla do gry?

Nad gameplayem nowego dżunglera czuwa August “August” Browning. Ten sam rioter stworzył m.in. Jinx, Jhina i Sennę. Biorąc pod uwagę specyficzność tych postaci i mroczne odniesienia ostatnich dwóch z nich, wydaje się, że byłby idealną osobą do zaprojektowania Zniszczonego Króla, niewątpliwie powiązanego z Shadow Isles.

Nowym dżunglerem zajmuje się też Gem “Lonewingy” Lim (jako grafik konceptualny), która również pracowała nad Senną, a także Jared “Carnival Knights” Rosen (odpowiadający za narrację), którego mieliśmy okazję poznać przy okazji reworku Fiddlesticksa.

Zespół ten zdecydowanie ma doświadczenie w projektowaniu mrocznych bohaterów…