League of Legends r.

RP wraca na PBE ★ Uwaga na custom skiny: bany od Riotu ★ Aktualizacja fabuły: Xin Zhao, Ashe

Riot przywraca RP na PBE.

Wiadomości na dziś:

★ RP wraca na PBE

Riot skiteacher2 poinformował o powrocie RP na PBE. W tym celu zaktualizowano misje, tak aby umożliwiały zdobywanie Riot Points. Dotychczasowa misja “PBE Blue Essence Bonus” zostanie zastąpiona misją “PBE RP Bonus” (od 19 marca 2019 r.). Daje ona 3000 RP za zagranie gry i jest dostępna codziennie.

Misja z pierwszą wygraną dnia (dająca BE) pozostaje bez zmian.

W związku z tą aktualizacją z PBE znikną specjalne ceny – w ciągu kilku kolejnych tygodni sklep zostanie przywrócony do funkcjonowania zgodnego z serwerami live (w kwestii cen). Nowa zawartość nie będzie miała specjalnych cen. Dotyczy to:

 • wszystkich bohaterów,
 • wszystkich nadchodzących i niedawno wydanych skórek,
 • wszystkich skórek bohaterów, którzy otrzymają rework,
 • wszystkich chrom.

Zmiany te wynikają z:

 • próśb graczy o powrót RP na PBE,
 • chęci zredukowania ryzyka przeniesienia nieprawidłowej ceny 1 RP na live,
 • potrzeby ujednolicenia procesu i narzędzi dotyczących sklepu na serwerach live i PBE.

★ Uwaga na custom skiny: bany od Riotu

Przypominamy: wszelkie oprogramowania wprowadzające modyfikacje do plików gry mogą skutkować banem. Riot w ten sposób zabezpiecza się przede wszystkim przed hackami i botami. Jeśli jednak korzystacie z custom skinów, musicie liczyć się z możliwością otrzymania kary.

Póki co modele i rysunki użytkowników czekają w kategorii „korzystaj na własne ryzyko”, ale pamiętamy o nich. Nie możemy ulepszać elementów, nad którymi nie pracujemy, a jeśli w przyszłości staną się one problemem (np. zapewniając przewagę jednemu z graczy), podejmiemy stosowne działania zgodnie z naszym stanowiskiem.

Nie licząc szarych obszarów, istnieje wiele aplikacji, które nie są w porządku. Choć korzysta z nich niewielu graczy (ułamek procenta), pozostajemy czujni i karzemy tych, którzy wciąż nadużywają swoich uprawnień.

Szczegóły na temat korzystania z aplikacji niezależnych: klik!

★ Aktualizacja fabuły

Xin Zhao

Nowa biografia

Przeczytaj całość: klik!

Streszczenie:

 • Xin Zhao służył na Siepaczu, ioniańskiej łodzi rybackiej u wybrzeży Raikkonu.
 • Łódź została zaatakowana przez korsarzy z Noxusu. Wszyscy załoganci zostali wzięci do niewoli.
 • Xin Zhao trafił do stolicy Noxusu, gdzie służył swojemu nowemu panu. Ten zauważył zdolności Xina do walki. Xin wstąpił na areny waleczników.
 • Xin przybrał przydomek “Siepacz”. Wygrywał wiele walk, był uwielbiany przez publikę.
 • Gdy Noxus zaczął być atakowany przez wrogie narody, Xin i jego towarzysze zostali wykupieni i przetransportowani na zachód, do fortecy Kalstead, a następnie zmuszeni do walki przeciwko Demacii i siłom Jarvana III.
 • Jako jeden z nielicznych Xin nie uciekł – walczył, dopóki nie został otoczony przez Nieustraszoną Gwardię. Xin był przekonany, że zostanie stracony – nadal jednak nie zamierzał uciekać.
 • Jarvan zdecydował jednak przyznać Noxianom wolność, jeśli zostawią Kalstead w spokoju.
 • Xin – nie chcąc wracać do ciężkiego życia w Noxusie – oddał się w służbę Jarvana III. Został seneszalem królewskiej rodziny i służył jej jako obrońca i doradca. Jak stwierdził, jego oddanie Demacii nie wzięło się z poczucia obowiązku, lecz z wyboru.

Opowiadanie

Przeczytaj całość: klik!

Streszczenie:

 • Więzień wspomina swój rozkaz – miał odbić Kalstead ku chwale Noxusu, nie udało mu się. Był przetrzymywany w demaciańskim obozowisku, gdzie czekał na egzekucję za dopuszczenie się wielu morderstw na wojnie. Jeden z żołnierzy pyta go o jego imię. Odpowiada: “Xin Zhao”.
 • Xin Zhao podsłuchiwał rozmowy żołnierzy. Dowiedział się, że Demacianie bardzo cenią swojego króla, Jarvana III. Zwrócił też uwagę na to, że na darmo wysłano jego i cały oddział na oblężenie Kalstead: Demacianie wiedzieli o całym zajściu i bardzo szybko zwyciężyli.
 • Jeden ze strażników zapytał więźnia o to, czym zajmował się w Noxusie. Odpowiedział, że walczył na arenach. Wkrótce Demacianie rozpoznali jego pseudonim: Siepacz. Ten, który pokonał minotaura i nie przegrał ani jednej walki. Został wykupiony przez Noxus, w zamian za to miał walczyć w obronie jego granic.
 • Żołnierze, którzy odkryli, kim jest Siepacz, postanowili go uwolnić i dać mu ubrania. Zrozumiał, że żyje dzięki pomocy Demacii, a nie Noxusu. Z polecenia innych udał się na audiencję u króla Jarvana III. Ten poprosił go o opowiedzenie czegoś o sobie.
 • Dowiadujemy się, że Xin Zhao urodził się w Raikkonie, nadmorskiej wiosce na terenie Pierwotnej Krainy, inaczej zwanej Ionią. Nie znał swoich rodziców – dzieciństwo spędził na łodzi rybackiej o nazwie Siepacz. Pewnego dnia porwali go Noxianie i wychowali na swoich ziemiach. Z czasem zwrócił uwagę władz, które postanowiły zrekrutować go na arenę, gdzie walczył za złoto. Zwrócił na siebie uwagę całego Noxusu: w końcu ktoś postanowił go wykupić, by walczył na wojnie w imieniu imperium.
 • Obrończyni Korony, siedząca obok króla, miała za zadanie przekazać Siepaczowi mieszek złota, który miał mu wystarczyć na tygodniową podróż. Ten odmówił, zamiast tego chciał dołączyć do szeregów Demacii jako strażnik.
 • Jarvan III chciał, by Xin Zhao udowodnił, że nadaje się na tę posadę. Zaatakował gwardię królewską, tym samym zwalając każdego z nóg. Tępą bronią zatrzymał się tuż przed gardłem króla. Mężczyzna ucieszył się i pozwolił mu na wstąpienie w szeregi Demacii pomimo jawnej nieufności królewskich doradców.

Ashe: Wojmatka

Przeczytaj całość: klik!

★ A na koniec…

Nietypowy bug Nunu, którego doświadczył jeden z rioterów, Xenogenic.