League of Legends r.

Ornn w splash artach jednego z Rioterów?

Prawdą jest, że dopiero co ujrzeliśmy zapowiedź nowego bohatera. Czy zatem jest możliwe, abyśmy mieli do czynienia z Ornnem już wcześniej? Jest to prawdopodobne!

Simon Dubuc (tak ów pan się nazywa) jest artystą konceptowym w  naszym ukochanym Riot Games. Jego prace pokazywaliśmy już wcześniej, rzućcie okiem:

Teraz skupimy się na jednej z nich, ponieważ niewykluczone, że widnieje na niej postać Ornna.

Skąd takie podejrzenie?

Jak zawsze, zacznijmy od początku. W lipcu na stronie LoL-a, konkretniej w planach dotyczących bohaterów (klik)dostaliśmy zarys nowego bohatera. Ma to być postać pochodząca z najzimniejszych regionów Runeterry, czyli oczywiście Flejordu. Jeśli macie wątpliwości odnośnie tego, czy przedstawiony wyżej pan stamtąd pochodzi, to je rozwieję. Autor pod jednym z obrazków napisał:

My aim was to make a Freljord mage who doesn’t use ice.

Już jedna rzecz nam się zgadza.

Zatem jeśli nie macie już wątpliwości co do tego, lecimy dalej

Każdy na pewno kojarzy słynny lament kolegi z Howling Abyss odnośnie powrotu Obserwatorów.

Co ciekawe! Ma on na plecach róg, możliwe, że jest to ten sam róg widniejący w zapowiedzi bohatera. Co może świadczyć o ich połączeniu, czyli również o związku Obserwatora z nowym bohaterem.

Odnośnie wyglądu Obserwatorów większych konkretów nie mamy, ale na logikę Obserwator w takim wydaniu oczywiście kojarzy nam się raczej z jakimś mędrcem, jasnowidzem, coś jak Wróżbita (Seer) z Wikingów czy Trójoka Wrona z Gry o Tron.

Przyjrzyjcie się jeszcze raz artowi.

Jeśli wierzycie mi, że to może być Obserwator, to przyszła pora na kolejną ciekawostkę!

O Obserwatorach możemy usłyszeć w opowieści Lissandry o historii Howling Abyss:

Jak słyszycie, Avarosa – siostra Lissandry – nie chcąc być na usługach Obserwatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°), wypowiedziała im wojnę, co w rezultacie skończyło się ich porażką, zostali oni strąceni do otchłani i nadal słychać ich wycie. Ale co to ma do rzeczy, zapytacie?

W zapowiedzi bohatera, o której możecie przeczytać tu, widnieje zapis:

Już rozumiecie?

Wycie z bezdennej otchłani to Obserwatorzy, most to oczywiście dobrze nam znane pole bitwy na ARAM-ie.
W opowieści Lissandry jest mowa o tym, że po jednej stronie mostu stała armia Avarosy, a po drugiej – Obserwatorzy. 

Tam po drugiej stronie Ornn na ciebie czeka.

Czyli można wnioskować, że Ornn faktycznie jest Obserwatorem! Podsumowując wszystkie dowody pokazane wyżej bardzo możliwe, że nowym bohaterem jest postać z arta tego Riotera. W końcu Riot pisał, że bierze pod uwagę twórczość społeczności przy tworzeniu skinów, postaci. Ten art powstał zanim Simon Dubuc zasilił ich kręgi. Czyżby wzięli go, żeby przerzucił Obserwatora z obrazka do Summoner’s Rift?

Co sądzicie o tej teorii? Ma to ręce i nogi, czy raczej jest to szukanie dziury w całym? Jestem otwarty na Wasze propozycje!