League of Legends r.

O tym, jak Riot wypuszczał skiny w ciągu ostatnich 5 lat!

Jeden z użytkowników Reddita od 5 lat uważnie śledzi to, do których postaci Riot wydaje nowe skiny. Po tak długim okresie obserwacji wyciągnął kilka interesujących wniosków. Czy dla Riotu liczy się tylko i wyłącznie zarobek ze sprzedaży skórek do popularnych bohaterów? Zobaczcie sami!

Skiny na przestrzeni lat

  • Bardziej popularni bohaterowie otrzymują skórki szybciej. Najwyraźniej widać to w przypadku Branda i Vayne, którzy swoje dodatkowe skiny otrzymali odpowiednio 6 i 3 miesiące po wejściu do gry.

  • Nie biorąc jednak popularności pod uwagę, Riot starał się wypuszczać nowe skórki mniej więcej w tej samej kolejności, w której wydawani byli bohaterowie. Pomijając skiny eventowe czy te powstałe przez większą popularność danego bohatera, nowe skórki były zwykle dedykowane bohaterom ignorowanym przez najdłuższy czas. Wyjątkiem jest tutaj Yorick.
  • Kiedy autor postu na Reddicie pierwszy raz zainteresował się tematem w październiku 2011, w grze było 20 bohaterów bez dodatkowego skina. Było to około 24% dostępnych postaci.
  • Obecnie tylko 9 championów jest pozbawionych drugiej skórki. Jest to 7% wszystkich bohaterów.
  • Rekordem jest 6 postaci bez skina, co miało miejsce około 2013-2014 roku, kiedy Riot zwolnił nieco z wypuszczaniem nowych bohaterów.
  • Wtedy też gracze Warwicka, Kog’Mawa, Annie, Teemo, i Ryze’a mieli największy wybór, ponieważ ich bohaterowie mieli aż po 6 skórek.

  • Obecnie najwięcej skinów, bo aż 10, posiadają Twisted Fate, Alistar, Annie i Ryze. Włączając w to oczywiście skórki na wyłączność oraz skiny legacy. Kog’Maw i Teemo zostali niestety w tyle.
  • Dawniej Riot wypuszczał bohaterów z 2 skórkami, a ostatnią postacią, która została nieco hojniej obdarzona przez twórców, jest Hecarim. Po nim każdy bohater otrzymywał tylko jednego skina na start.
  • Pomijając rework i odnowienie starych skórek, Yorick jest jedynym bohaterem, który pozostał na liście postaci, które nie otrzymały nowego skina. Lista powstała 4 miesiące po jego wydaniu…

Podsumowując, Riot naprawdę stara się z dostarczaniem coraz to nowych i lepszych jakościowo skórek. Od 2011 roku obdarowali oni np. Renektona aż 6 skinami, a lista bohaterów bez skina zmniejszyła się aż o połowę (biedny Yorick).


A co Wy myślicie o tendencji, z jaką Riot wypuszcza nowe skórki? Uważacie, że skupiają się na niewłaściwych bohaterach, czy może rozumiecie ich wybory? Piszcie w komentarzach!