League of Legends r.

Riot wypowiada się w temacie zmian na PBE!

Ave here! W tym artykule przedstawię stosunek Riotu do wszystkich zmian, które dodano lub pojawią się w najbliższej przyszłości na serwerze PBE! Co w tym momencie jest OP/UP? W jakim zakresie będą robione poprawki i co one obejmą? Zapraszam do czytania!

Jak już dobrze wszyscy wiemy, w dzisiejszym patchu na PBE wprowadzono OGROM zmian! Ja zajmę się głównie tymi, które dotyczą bohaterów i przedmiotów.

Czym, kierują się Rioterzy oraz jakie mają intencje? Oto wypowiedź Meddlera prosto z oficjalnego forum League of Legends:

PBE Kontekst Dump

“Mamy kilka rzeczy uderzających dziś na PBE. Krótki kontekst odnośnie niektórych z nich:

  • Ashe – zbyt silna, w szczególności w zorganizowanej grze. Testujemy nerf jej E, zważywszy, że jest o wiele bardziej wydajny w zorganizowanych potyczkach niż zwykłych.
  • Tarcza Dorana – zmiany eksperymentalne, mające na celu podtrzymywanie bohatera na linii, gdy jest porządnie nękany.
  • Wyczerpanie – zbyt silne. Obecnie testujemy nerf CD.
  • Rengar, Jayce, LeBlanc – poprzednie nerfy nie były dla nich wystarczające, więc prawdopodobnie wrócimy do nich w patchu 7.5.
  • Kindred – Testowanie ulepszeń, chcemy zmniejszyć losowość pojawiania się znaków na poszczególnych celach. Za jakiś czas, (który nie jest do końca określony) chcemy umożliwić Wiecznym Łowcom budowanie się pod szanse na trafienia krytyczne, co może częściowo wesprzeć wspomnianych bohaterów w późniejszej fazie gry.
  • Talon – Nerfy biernych obrażeń na poziomach 1-11 i zmniejszenie DMG na Q. Chcielibyśmy zmniejszyć jego moc w stosunku do innych bohaterów walczących wręcz.
  • Aatrox – Zmiany wprowadzono już na PBE, jednakże nie mamy jeszcze pewności pod względem liczb (przeliczniki i DMG bazowy)”.

Po całej wypowiedzi, można spodziewać się, że nadchodzą dość duże zmiany. Nie wolno też zapomnieć, że Riot planuje niedługo rework całej klasy vanguardów, a to w połączeniu ze zmianami, o których pisał Meddler, daje na prawdę OGROM pracy, więc spodziewać się można dość proporcjonalnego rozłożenia w czasie tego wszystkiego!

Co ja o tym myślę? Nerfy Talona, LB i Rengara są konieczne, te postacie dosłownie sieją kiłę, masakrę i toksycznego raka… Do tego trio dodałbym z pełnym obiektywizmem Kha – ta postać jest obecnie…

Jak to naukowo nazwać…

O! Już wiem!

TA POSTAĆ JEST POPIERDOLONA!

Jedyne, co mi nie pasuje to Jayce, który jest kandydatem do… osłabienia!

Nie wiem co Riot sobie myśli, ale jeżdżenie po nim tylko dlatego, że na Worldsach okazał się “w miarę użyteczny”, jest naprawdę nie w porządku w stosunku do reszty…

To tyle ode mnie, niedługo poradnik do Zyry!

Co myślicie o planowanych zmianach wypisanych powyżej? Czy dotkną one któregoś z Waszych ulubionych championów? Jak w inny sposób mogłyby zostać zmienione poszczególne rzeczy? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!