League of Legends r.

Riot wreszcie uczci zwycięstwo G2 podczas MSI: dostaniemy ikonę

Po MSI region zwycięskiej drużyny zazwyczaj dostawał pewien rodzaj nagrody: IP (dziś NE)/XP boost i ikonę zespołu. Po tegorocznym zwycięstwie G2 niestety nic nie pojawiło się na serwerach europejskich. Po pół roku Riot postanowił odpowiedzieć na narzekanie graczy.

Dlaczego nie dostaliśmy nagród?

Po finałach MSI na serwerach odbywało się już wydarzenie Trials. Z tego powodu Riot stwierdził, że wystarczy, jeżeli MSI zostanie uczczone ikonami drużyn dostępnymi podczas eventu i trofeum G2 na Rifcie po wydarzeniu. Nie stworzono więc osobnych nagród – i nie zakomunikowano dokładnie o tym zamiarze.

Nadal gracze zarzucają jednak, że nagrody MSI zazwyczaj były skierowane do konkretnego serwera (regionu zwycięskiej drużyny) – a nie do całego świata, jak to miało miejsce przy okazji Trials.

Nagroda jednak będzie!

Riot jednak wspaniałomyślnie stwierdził:

Mimo to zwycięstwo G2 było monumentalne i jako fani rozumiemy, jak takie rozczarowanie by wyglądało.

Z tego powodu stworzono ikonę G2 2019 Mid-Season Invitational. Od 10 października do 9 listopada będzie ona dostępna za 1 NE na serwerach  EUW i EUNE. W pozostałych regionach będzie ona dostępna za regularną cenę 250 RP. Zyski ze sprzedaży ikony częściowo trafią do G2 Esports.