League of Legends r.

Riot udostępnia wykres play rate bohaterów z LoL-a. Widać czwórkę najpopularniejszych z nich

Rioter Reav3 udostępnił wykres przedstawiający play rate czterech najpopularniejszych bohaterów LoL-a.

Dane są z ostatniego półtora roku. Są to dane globalne.

Widoczne w tle pojedyncze szczyty to wydania nowych reworków i postaci.

Czwórka najpopularniejszych bohaterów

Yasuo, Lee Sin, Lux, Ezreal

Nie było żadnych wątpliwości co do tego, że to właśnie Yasuo jest najpopularniejszym bohaterem w League of Legends.

W sumie to… dlaczego Yasuo jest najpopularniejszym bohaterem w LoL-u? Dlaczego ludzie grają Yasuo? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przejrzałem subreddita OTP Yasuo.

Zdaniem jego mainów, Yasuo zapewnia duże możliwości demonstrowanie swojego skilla w grze, jego mechaniki wydają się wręcz nielimitowane. Charakteryzuje go wysoka mobilność, zdolność do outplay’owania przeciwników, a do tego stale można się uczyć na nim czegoś zupełnie nowego. Oprócz tego Yasuo ciągle znajduje swoje miejsce w stale zmieniającej się mecie.

Mniejszą, choć równie wysoką frajdę z gry, zapewnia Lee Sin. Jak jednak widać, jego pick rate nie umywa się do tego, który osiąga Yasuo.

Wysoko plasują się również Lux i Ezreal. Obydwoje oferują duży burst (obrażenia zadane w krótkim odstępie czasu), posiadają satysfakcjonujący zestaw umiejętności i niezłe skalowanie się w późnej fazie gry. Do tego oferują duże możliwości poke’owania przeciwnika, czyli ciągłego zadawania obrażeń.

Jesteście zaskoczeni tym top 4 postaci?

Da się to sprawdzić samemu?

Nie.

Dane Riotu są zupełnie sprzeczne z tym, co znajdziemy na OP.GG, U.GG czy Lolalytics.

Ten ostatni portal jako najpopularniejszego championa pokazuje Ezreala – ponad 9 milionów gier rozegranych przez ostatnie 30 dni. Yasuo zajmuje tam 11. miejsce pod względem pick rate’a. To tylko potwierdza, jak małą próbką danych posługują się takie portale w porównaniu do oficjalnych danych Riotu.