League of Legends r.

Riot będzie publikować statystyki postaci?

To może nie być takie głupie - w tym momencie mamy masę stron typu champion.gg lub op.gg, ale wszyscy wiemy, jak z nimi jest... Więc czy Riot opublikuje aktualne statystyki postaci z LoL-a?

Mały disclaimer na początek – nie, nie chodzi tutaj o to, że wyżej wymienione strony są be i nikt nie powinien z nich korzystać. Bardziej chodzi o sam fakt, iż istnieje masa takich stron i możliwe, że Riot myśli o… zaraz się przekonacie!

Riot stworzył własną stronę ze statystykami postaci?

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy – czy wiemy dokładnie, na co patrzy Riot, wprowadzając hotfixy? Tzn. oprócz Reddita oczywiście.

Oczywiście, że nie – wiecie dlaczego tak możemy sądzić?

Popatrzmy na najprostszą rzecz: ELO – czy Rito patrzy wyłącznie na D+, a może na wszystkich graczy, niezależnie od rangi? Nikt nie wie dokładnie, na co patrzy Riot, więc… może czas na oficjalną stronę w stylu op.gg?

To nie jest głupi pomysł – i ma swoje podłoże w wypowiedzi Riotera!

Niedawno Rioter Ghostcrawler opublikował na swoim Tumblrze (nie bijcie) całkiem ciekawy tekst, ale nas interesuje tylko mały wycinek:

[…] Może powinniśmy opublikować nasze dane, aby każdy mógł zobaczyć, która postać według nas (czyli według Riotu) jest problemowa, a która jest okej […].

Pełny wywód tutaj – klik.

Co o tym sądzicie? Riot powinien publikować swoje dane dot. bohaterów? To mogłoby ułatwić rozpoznanie postaci, które są bardzo mocne/słabe w danym momencie.

Hmm, to naprawdę byłoby przydatne dla wszystkich – od graczy, poprzez analityków, po orangutanów dziennikarskich (nie pamiętam, kto mnie tak nazwał kiedyś, ale jakoś to zapadło mi w pamięć).