League of Legends r.

Riot pracuje nad kolejnym reworkiem. Dlaczego zmniejszyło się tempo wydania VGU?

Jeden z rioterów zdradził, że trwają prace nad kolejnym reworkiem.

Trwają prace nad
kolejnym reworkiem

Reav3 zdradził, że twórcy gry pracują już nad kolejnym reworkiem – znajduje się on jednak na wczesnym etapie produkcji, a jego wydanie jest planowane na 2021 rok.

Szczegóły na temat tej aktualizacji powinny się pojawić w kolejnej roadmapie, która ma zostać wydana po reworku Volibeara.

Wkrótce też powinniśmy zobaczyć ankietę, w której będziemy mogli zagłosować na kolejny rework – tak jak w przypadku Fiddlesticksa i Volibeara. Postać, nad której aktualizacją trwają prace, na pewno nie pojawi się w tej ankiecie.

Czy Riot zamierza znów
robić dużo reworków?

Tempo wydawania reworków znacznie się zmniejszyło w porównaniu do tego sprzed kilku lat. Czy Riot kiedyś do niego wróci?

Mało prawdopodobne, że ponownie będziemy robić dużo VGU. Oczywiście jest to możliwe, jeśli nagle osiągniemy punkt, w którym będziemy mieli olbrzymią listę bohaterów potrzebujących aktualizacji, tak jak miało to miejsce kilka lat temu. Powodem, dla którego zaczęliśmy zmniejszać liczbę reworków, jest to, że doszliśmy do punktu, w którym lista VGU nie jest już tak długa, a bohaterowie na niej się znajdujący nie potrzebują zmian aż tak bardzo.

Rioter stwierdził też, że reworki stanowią pewną ekscytującą dla graczy zmianę, dlatego twórcy nie chcą doprowadzić do sytuacji, w których lista reworków zostanie w całości zrealizowana – oznaczałoby to powiem koniec tych potencjalnych “ekscytujących zmian”.

W tempie, którym podążaliśmy w przeszłości, dość szybko osiągnęlibyśmy ten punkt, a to byłby pewien rodzaj końca reworków. Zamiast tego postanowiliśmy zmniejszyć tempo VGU, aby nadal móc je stale wydawać […].

Reav3 zdradził, że w obecnym tempie prawdopodobnie nigdy twórcy nie dotrą do końca listy, jako że wciąż pojawiają się na niej kolejne postacie, dzięki czemu zachowana jest rotacja (jeden bohater otrzyma rework, ale pojawi się inny, który go potrzebuje).