League of Legends r.

Riot zapowiada zmiany na Summoner’s Rift

Jeden z członków ekipy developerów Riotu zapowiedział wprowadzenie drobnych zmian w systemie nadawania/odblokowywania poszczególnych funkcjonalności w zależności od poziomu Przywoływacza, jak również rework kilku postaci.

W swoim wpisie Meddler wyszczególnił zmiany, które zostaną wprowadzone w najbliższym czasie. Będą one dotyczyły przede wszystkim odblokowywanych czarów Przywoływacza po zdobyciu danego poziomu, uzyskanie dostępu do nowych trybów gry, a także możliwość dostosowania kart z runami (co z uwagi na rework całego systemu run będzie szczególnie wymagało dodatkowych usprawnień). Jak stwierdził, zmiany te mają  „wyjść nam na dobre”, dodatkowo pozwoliłoby to nowym graczom na ich „lepsze poznanie i odkrycie prawdziwego potencjału” poszczególnych czarów Przywoływacza. Jednocześnie podkreślił, że nie chcą dawać nowym graczom dostępu do wszystkich czarów od poziomu 1, ponieważ utrudniałoby im to naukę podstaw gry i wprowadzałoby większy chaos w trakcie wybierania postaci. W jego ocenie czary Heal i Ghost to podstawa dla początkującego gracza, dodatkowo ich posiadanie wciąż może zapunktować w walkach drużynowych. Z kolei odblokowanie czarów takich jak Flash czy Smite na dalszym poziomie ma w pewnym stopniu utrudnić życie graczom uprawiającym tzw. smurfing.

Re-balancing postaci i przedmiotów

Oprócz zmian związanych z levelingiem Riot zabierze się również za kilka postaci i przedmiotów, które w ich ocenie nie funkcjonują w pełni poprawnie. Na pierwszy ogień idzie buff Gruboskórności Steraka oraz statystyki Branda pod kątem regeneracji many i szybszego zdobywania złota tą postacią.

Dodatkowo:

  • zmiany (podchodzące pod buffa) postaci: Janna, Azir, Xin Zhao, Vayne i Caitlyn
  • buffy: Graves, Karma
  • zbadanie, czy wymagany będzie nerf Twitcha
  • usprawnienie W Urgota i dodanie możliwości odbicia obrażeń otrzymywanych z powrotem np. od Kolczastej Kolczugi  czy też W Rammusa, w rezultacie zwiększając tym samym jego przeżywalność

Na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek informacji na temat szczegółów tych zmian. Meddler zapowiedział na koniec, iż w poniedziałek będzie organizowany stream, na którym poruszą kwestie związane z nowym systemem run, a także przedstawią jego działanie w praktyce we wcześniej przygotowanej grze. Być może przy odrobinie szczęścia dałoby się jeszcze co nieco z nich wycisnąć na temat zmian postaci.

Link do oryginalnego wpisu: https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/2wjE4Iqs-quick-gameplay-thoughts-september-22