League of Legends r.

Riot planuje nowe sposoby pozyskiwania punktów prestiżu

Riot ujawnił, że w przyszłym tygodniu zdradzi plany dotyczące alternatywnych sposobów pozyskiwania punktów prestiżu.

Adriaan Noordzij, Product Manager w Riot Games, poinformował za pomocą Twittera o zmianie, która wpłynie na punkty prestiżu, a w zasadzie na sposób ich pozyskiwania. Podał on tylko jedną wskazówkę: eventy.

Przypuszczamy, że Riot może powrócić do systemu, jaki zastosowano w przypadku Kai’Sy lub Akali. Skórki te były dostępne za zdobywane na wydarzeniach tokeny (kolejno z eventów Worlds i Snowdown) oraz kupione za RP przepustki sezonowe (Przepustka Mistrzostw 2018 kosztowała 1650 RP – przed zmianą cen było to 40 zł, obecnie ok. 50 zł). Dzięki bardzo aktywnemu graniu, wyrzeczeniom związanym z unikalnym lootem z eventu i wygrywaniu nieco częstszym niż zwykle możliwe było zdobycie  skina nazywanego przez graczy “złotą chromą” dużo niższym kosztem.

Obecnie każda wydana prestiżowa skórka kosztuje 100 punktów prestiżu, możliwych do zakupienia w trakcie trwania różnych eventów. Prestiżowe skórki mogą wypaść z zakupionej skrzynki, jeśli jednak nie będziemy mieć tyle szczęścia, zakupienie zestawów przedmiotów z wliczonymi PP (skrzynie, kapsuły) to koszt od 300 zł w górę. W zależności od wydarzenia różni się ich cena.