League of Legends r.

Riot o kolejkowaniu umiejętności oraz o Target Champions Only

Riot Meddler znów poinformował graczy, nad czym obecnie pracuje Riot Games. Tym razem skupia się na kolejkowaniu skilli oraz o opcji "Target Champions Only". Chcecie się dowiedzieć, co nasza ulubiona firma planuje z nimi zrobić?

Riot Meddler w swoim ostatnim poście na oficjalnym forum Ligi Legend poruszył temat kolejkowania umiejętności. Ma on na myśli np. sytuację, gdzie w czasie używania jednej umiejętności naciskamy klawisz odpowiadający innej. Wtedy taka umiejętność zostaje “zapisana” i zaraz potem użyta. Świetnym tego przykładem jest zmiana W Lee Sina w patchu 7.11 (“Rzucenia mogą być teraz buforowane podczas stawiania totemów, dzięki czemu Lee Sin będzie mógł szybko umieszczać i doskakiwać do totemów przy dużym opóźnieniu”). Jak twierdzi Meddler, taka zmiana pozwala na płynniejsze wykonywanie różnych combo, nawet mimo wysokiego pingu.

Zmierzając do sedna, Riot podczas prac nad nową Irelią opracował nową metodę kolejkowania skilli, która będzie łatwiejsza na innych umiejętnościach. Działa ona dobrze na Irelce, więc zamierza rozwinąć ten sposób, by działał na każdym skillu w grze. Ta metoda obecnie jest testowana na PBE i Rito ma nadzieję, że będzie częścią patcha 8.9.

Drugą rzeczą, którą Meddler jeszcze poruszył, była opcja Target Champions Only. Obecnie mamy możliwość używania naszych umiejętności wyłącznie na postaciach poprzez używanie do tego określanego klawisza, którym domyślnie jest “~”. To działa dobrze w niektórych przypadkach i dla niektórych graczy, ale może być też dosyć uciążliwe dla innych. Obecnie Riot pracuje nad ustawieniem tego w opcjach gry, co pozwoliłoby zmienić to z naciśnięcia i przytrzymania na coś, co można przełączać i wyłączać za pomocą naciśnięcia określonego klawisza.

Na razie Riot zamierza to testować samodzielnie i na początku nie będzie tego udostępniać na PBE. Możliwe jest również to, choć wydaje im się to nieprawdopodobne, że znajdą coś, co sprawi, że dodawanie tej funkcji do gry będzie złym pomysłem. Jednak dadzą nam o tym znać z wyprzedzeniem, ponieważ wiedzą, że jest to funkcja, o którą wiele osób prosiło przez te wszystkie lata.

A co Wy o tym sądzicie?